„Pokud by měl Marvel práva na X-Men už dříve, Strážci Galaxie by nevznikli,“ říká James Gunn

22.01.2018

Asi málokdo by si dnes dokázal MCU (Marvel Cinematic Universe) představit bez Strážců Galaxie. První film o téhle bandě nepravděpodobných hrdinů se v roce 2014 stal překvapivým hitem a ani jeho pokračování nadšené fanoušky nezklamalo. Režisér Strážců se však nedávno na svém Twitteru svěřil, že pokud by mělo studio Marvel práva slavnější postavy z komiksového světa už dříve, mohlo být všechno jinak.

James Gunn

Řeč je samozřejmě o mutantech ze série X-Men, ale také například o Fantastické čtyřce. Tito hrdinové jsou totiž pro běžného diváka mnohem známější, než obskurní partička, která se skládá ze zelené vražedkyně, jednoduchého svalovce, „mluvícího“ stromu, agresivního jezevce a namyšleného zlodějíčka s vytříbeným vkusem pro „osmdesátkovou“ hudbu.

Na otázku, jak by to se Strážci dopadlo, kdyby Marvel práva na X-Men a Fantastickou čtyřku vlastnil už v době schválení natáčení Gunnova vesmírného snímku, režisér řekl: „Kevin Feige (prezident Marvel Studios, pozn. red.) si Strážce galaxie oblíbil, protože miluje Star Wars a vesmírné příběhy. Ale je pravda, že by asi byl Marvelovský harmonogram natolik přeplněný, že by Strážci třeba nikdy nevznikli.“

 

To by ale znamenalo velikou změnu celého běhu MCU, jelikož Strážci Galaxie budouklíčovými hráči i například v dubnových Avengers: Infinity War. Naštěstí současná situace vypadá dobře pro všechny zúčastněné (včetně nás diváků) a X-Meni s Fantastickou čtyřkou mají „hezky připravený píseček“ pro své nadcházející filmy pod záštitou Marvelu.

Ten totiž práva na jejich a další postavy nedávno odkoupil od studia Fox, které je muselo prodat kvůli své stále se horšící finanční situaci.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
James Gunn

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
marvel, Marvel filmy, Avengers: Infinity War, Strážci galaxie, Marvel Cinematic Univers, X-men, James Gunn rozhovory
TOPlist