Plán útěku aneb Stallone a Schwarzenegger prchají z vězení!

14.10.2013

Dvě legendy akčního žánru spojily své síly a společně si zahrály ve napínavém vězeňsko-útěkářském dramatu! Americký snímek Plán útěku, který se jistě stane i díky obsazení filmovou událostí, vypráví o tom, jak Arnie a Sly všem nakopou zadek!

plan
Foto: Bontonfilm

Ray Breslin (Sylvester Stallone) se živí jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  odstraňovány a zdokonalovány.

Vězeňský komplex, ve kterém se nyní ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti ...

Po obvyklých počátečních neshodách se jeho parťákem stává místní vězeňský boss Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger). A kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měli dostat přes bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele?

Film natočil švédský režisér Mikael Håfström (53), který se proslavil zejména thrillerem Zlo mezi námi (2003), jež bylo Americkou akademií nominován na Oscara za nejlepší zahraniční film. Švédský tvůrce se po tomto úspěchu vydal do Hollywoodu, kde natočil průměrné horory Pokoj 1408, Shanghai nebo Obřad.

Jeho poslední snímek ale stejně vstoupí do historie, i kdyby to bylo jen průměrné vězeňské drama. Hlavních rolích se totiž zhostily dvě akční hvězdy osmdesátých let, kteří se snaží jako za starých časů!

A i když film neoplývá kdovíjak originálním scénářem, na ty dva "přestárlé chlapce" v pruhovaných pyžamech je prostě radost pohledět!

Americký akční thriller Plán útěku/The Escape Plan má v českých kinech premiéru 17. října 2013.

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Arnold Schwarzenegger, Mikael Håfström, Vincent D'Onofrio, James Caviezel, Vinnie Jones, Sylvester Stallone

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, švédské celebrity, Právě v kinech, Mikael Håfström režie, Mikael Håfström film, švédští režiséři, Mikael Håfström Plán útěku, Mikael Håfström Escape Plan
TOPlist