Pí a jeho život: Vizuálně opojné soužití kluka a tygra!

17.12.2012

Film vypráví příběh chlapce, který po ztroskotání lodi přežívá 227 dní na záchranném člunu v Tichém oceánu! Vizuálně působivé drama Pí a jeho život natočil renomovaný tchajwansko-americký režisér Ang Lee, oceněný Oscarem!

pi
Foto: Bontonfilm

Pí vyrůstal v indické zoologické zahradě, kterou založil jeho otec. Možná by exotickou živnost převzal, kdyby se rodina nerozhodla přestěhovat do Kanady, i s některými zvířaty, jejichž prodejem si chtěli zajistit snazší start v nové zemi.

Proti tomu se ovšem postavily přírodní živly, které jedné bouřlivé noci potopily nákladní loď, na níž se Pí s rodiči a bratrem plavil. Chlapec se šťastnou náhodou ocitl v záchranném člunu, který zůstal uprostřed oceánu jako jediná připomínka katastrofy. Nezachránil se však sám, spolucestující tvořili poraněná zebra, hyena, samice orangutana a Richard Parker.

To nebyl další přeživší člověk, ale mohutný bengálský tygr, který si rozhodně nemyslí, že by se v nouzových podmínkách mělo něco měnit na přirozeném průběhu potravního řetězce. Tak začíná neskutečná plavba, během níž se chlapec musel proměnit v muže, aby dokázal obstát v konkurenci jednoho z největších predátorů naší planety a přežít strastiplnou pouť k pevnině.

Snímek, který byl celý nafilmován na Tchaj-wanu, byl natočen na motivy stejnojmenného bestselleru kanadského spisovatele Yana Martena z roku 2001.

Látky se chopil zkušený tvůrce Ang Lee (58), který je držitelem Oscara za režii dramatu Zkrocená hora (2005) a na cenu Akademii byl též nominován za režii filmu Tygr a drak (2000).

Nominaci za nejlepší neanglicky mluvený film získaly také jeho předchozí snímky Svatební hostina (1993) a Yin shi nan nu (1994). Velké úspěchy slavil také s dramaty Rozum a cit (1995) nebo Touha, opatrnost (2007).

Poslední dílo slavného režiséra je především vizuálně barevným spektáklem o smyslu lidského bytí, který však postrádá bohatější děj. Navíc příběh chlapce a tygra chce zahltit diváka takovým množstvím duchaplných myšlenek a univerzálních poselství, že by to na jeden celovečerní film nestačilo ...

Americké dobrodružné drama Pí a jeho život/Life of Pi je v českých kinech k vidění od 20. prosince 2012. 

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ang Lee, Rafe Spall, Gérard Depardieu

Filmy:
Pí a jeho život

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, Pí a jeho život foto, Pí a jeho život fotky, Pí a jeho život trailer, Pí a jeho život video, Pí a jeho život premiéra, Pí a jeho život ukázka, Pí a jeho život film, Pí a jeho život drama, Ang Lee režie, Ang Lee film, Ang Lee Pí a jeho život, Ang Lee Life of Pi
TOPlist