Pharrell Williams a Robin Thicke odsouzeni kvůli plagiátorství! Williams zaplatí více jak 180 milionu dolarů!

12.03.2015

Líbí se vám hitovka Blurred Lines od Pharella Williamse (41) a Robina Thickeho (38)? Jak se zdá, nejde o původní skladbu. Oba jmenovaní jsou totiž odsouzeni za plagiátorství tohoto hitu.

Pharrell Williams
Zdroj: Reprofoto

Na soud se obrátili potomci skladatele Marwina Gaye, který napsal na konci 70. let skladbu Got to Give It Up.  Právě ta je prý jasným zdrojem isnpirace pro skladbu Blurred lines, inspirace ale přílišné. Soud dal dědicům zapravdu a odsoudil Pharella Williamse k zaplacení 7 milionu dolarů, které měla skladba vynést.

Skladba výrazně bodovala ve všech možných hudebních žebříčcích a byla nominována na cenu Grammy. Pharell Williams  je výrokem zklamán, plagiátorství rozhodně popírá. Pokud se do skladeb zaposloucháte, je pravda, že jsou si svým stylem a náladou velmi podobné, ale těžko říci, zda zde můžeme vypozorovat přímou inspiraci.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Pharrell Williams

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity, Videa,

Tagy:
sexy videoklipy, hity, zahraniční zpěváci, ceny Grammy, Blurred Lines, Blurred Lines youtube, Blurred Lines plagiátorství, Blurred Lines Pharrell Williams, Blurred Lines Robin Thicke, Pharrell Williams soud, Robin Thicke soud, singl Blurred Lines, Blurred Lines videoklip, hitovky, plagiátorství, kradnutí písníček, zahraniční intepreti, nejúspěšnější songy, Blurred Lines song, Blurred Lines původní píseň
TOPlist