Petr Gabriel přijede v říjnu 2013 do Prahy se starými fláky!

10.12.2012

Britský hudebník a propagátor world music se zastaví v hlavním městě v rámci svého evropského turné! Peter Gabriel (62), který je znám jako zakladatel kapely Genesis, vystoupí 10. října 2013 v pražské O2 Areně.

Peter Gabriel
Zdroj: Marcela, wikipedia.org

Peter Gabriel (62), který se do České republiky vrací po devíti letech, pořádá evropské turné u příležitosti 25. výročí vydání svého alba So. Tato deska, která je považována za jedno z nejdůležitějších alb 80. let, získala řadu mezinárodních ocenění a jen v USA se jí prodalo přes pět milionů kusů.

Zpěvák začínal ve skupině Garden Wall, jež se postupně transformovala na Genesis a počátkem 70. let se stala jednou z nejznámějších artrockových kapel na světě. Peter Gabriel však skupinu v roce 1975 překvapivě opustil a vydal se na sólovou dráhu.

Velké úspěchy slavil se singlem Sledgehammer a nedávno vydal album Scratch My Back s cover verzemi písní od kolegů od Paula Simona po kapelu Talking Heads.

Peter Gabriel, který napsal také hudbu k filmu Poslední pokušení Ježíše Krista či na Oscara nominovanou píseň Down to Earth z animovaného filmu Vall-I, se dnes angažuje v mnoha hudebních projektech, zejména pak v propagaci world music, ale zabývá se také lidskými právy.

Na jeho evropském turné s názvem Back To Front ho bude doprovázet původní kapela z alba So a během koncertu v O2 Areně by měly zaznít všechny zásadní skladby jeho kariéry. Předprodej vstupenek bude zahájen 13. prosince a ceny jsou v rozmezí 1090 až 1990 korun.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Peter Gabriel

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, britské celebrity, zahraniční zpěváci, hudebníci, britští zpěváci, zahraniční hudebníci, britští hudebníci, Peter Gabriel foto, Peter Gabriel fotky, Peter Gabriel hudba, Peter Gabriel zpěv, Peter Gabriel Genesis, Peter Gabriel Praha, Peter Gabriel koncert, Peter Gabriel pražský koncert, Peter Gabriel O2 Arena, Peter Gabriel video, Peter Gabriel Česká republika
TOPlist