Pes Carrie Fisher a další easter eggy ze Star Wars: The Last Jedi

05.01.2018

Že jsou filmy studia Disney až po okraj naplněné easter eggy a potutelným pomrkáváním po fanoušcích, není žádné tajemství. Stačí se podívat na kterýkoliv komiksový film z dílny Marvel studios a už se v odkazech na komiksové sešity, různé hrdiny, události či tvůrce komiksů doslova topíte.

To se samozřejmě nemohlo vyhnout ani sérii Hvězdných válek. Vždyť i celá sedmá epizoda s podtitulem Force Awakens jeden velký příběhový easter egg na Star Wars: Episode IV - A New Hope. Jak ale s easter eggy pracuje Last Jedi?

1) Pes Carrie Fisher


To, že v nové trilogii hraje po boku své matky Carrie Fisher, která bohužel v prosinci roku 2016 zemřela, i její dcera Billie Lourd, je známý fakt. V osmé epizodě se však objeví i hereččin pes Gary. Její černý buldoček s vyplazeným jazykem byl všude, kde byla Carrie.

U natáčení, na výletech a mimo jiné se po boku herečky objevil i v různých talk show jako například The Graham Norton Show. Netrvalo to dlouho a Gary si vybudoval poměrně velkou instagramovou základnu, kde má nyní přes 186 tisíc sledujících. V poslední epizodě Star Wars jste ho mohli zachytit ve scéně v kasinu po boku jednoho ze zbohatlých mimozemšťanů.

2) Žehlička

Scéna, kdy se na plátně objevila vesmírná loď, která se nakonec ukázala být žehličkou, byla jedním z nejpovedenějších vtipů v Last Jedi. Konkurence skutečně dobrých vtipů ale bohužel nebyla zrovna veliká, jak se můžete dočíst v našem článku 5 důvodů proč jsou nové Star Wars pro fanoušky zklamáním. Tento povedený vtípek se žehličkou je odkazem na krátký film s názvem Hardware Wars z roku 1978, který byl jednou z prvních parodií na Hvězdné války. Film začíná vesmírnou bitvou mezi toustovačem a žehličkou a jeho hlavními hrdiny jsou Fluke Starbucker a Ham Salad.

3) Useknutá končetina


Dalším známým faktem je, že v každém prostředním díle Star Wars trilogií, přijde nějaká z postav o jednu z končetin. Epizoda V připravila Lukea o ruku a v epizodě II se s pravačkou musel zase rozloučit Anakin. Tuto tradici převzal i Marvel, který v druhé fázi svých filmů usekává končetiny hlava nehlava (nebo spíše ruka neruka). Že si nepamatujete, že by v osmé epizodě někdo přišel o ruku? To protože v tomhle případě trochu podvádíme. Určitě si ale pamatujete, jak dopadl nejvyšší vůdce Snoke. Dobře, možná se musel rozloučit s o trochu více než jen rukou, ale my to uznáme.

4) Barevné mléko


Epizoda IV přišla s (určitě) lahodným nápojem ve formě modrého mléka, které bylo jedním z oblíbených drinků Lukea Skywalkera, když ještě žil se svou tetou a strýcem na zvlhčovací farmě. Na planetě Ahch-To, kde se Luke skrývá během 7. a 8. epizody, však banthové, ze kterých modré mléko pochází, nežijí. Proto se Luke musí spokojit se zeleným mlékem, které dojí z mořských savců, s názvem thala-sirény. Na zdraví!

5) „Síla není jen o zvedání kamenů“


Během tréninku Rey se Luke zmíní o tom, že síla není pouze o zvedání kamenů. Je vidět, že sylabus rytířů Jedi se od výcviku Lukea Yodou hodně aktualizoval, protože zvedání kamenů byla, vedle projížděk na zádech adeptů na titul Jedi, jedna z hlavních věcí, na které se Yoda zaměřoval. Na konci filmu Rey stejně zvedne sesuv několika obřích kamenů pro zbytek Rezistence, takže se zvedání kamenů stává poslední zkouškou v Jediském studiu, ať se to Lukeovi líbí, nebo ne.

Text: Tomáš Odstrčil

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
J.J. Abrams, Carrie Fisher

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Hvězdné války, Star Wars, star wars poslední z jediů, Star Wars zajímavosti, Star Wars 8, Luke Skywalker, easter eggy ze Star Wars, easter eggy, planeta Ahch-To, easter eggy Hvězdné války, Pes Carrie Fisher, Hardware Wars, Star Wars 8 vtípky
TOPlist