Pedro Almodóvar dostane čestnou cenu Evropské filmové akademie!

20.09.2013

Španělský režisér si v prosinci převezme "Evropského Oscara" za mimořádný přínos kinematografii! Pedro Almodóvar bude zároveň hlavním hostem slavnostní ceremonie, která se má uskutečnit 7. prosince v Berlíně.

Pedro Almodóvar
Zdroj: Roberto Gordo Saez, wikipedia.org


Pedro Almodóvar (64), který je dvojnásobným držitelem Oscara (za scénář k filmu Mluv s ní a za nejlepší zahraniční film Vše o mé matce) a na další dvě ceny Americké filmové akademie byl nominován, zahájil svou kariéru v roce 1980 filmem Pepi, Luci, Bom a další holky z party.

Opravdovou mezinárodní proslulost mu ale zajistil až snímek Ženy na pokraji nervového zhroucení z roku 1988, který byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. Režisér, jenž se netají se svou homosexuální orientací, je také považován za "objevitele" hereckého talentu Antonia Banderase a Penélope Cruz.

Jeho originální filmařský styl lze poznat na první pohled. Pedro Almodóvar totiž s oblibou natáčí snímky, v nichž míchá vysoké umění s nízkým (Spoutej Mě!, Na dno vášně, Mluv s ní, Volver, Rozervaná objetí), a díky tomu se vlastně stal miláčkem filmové kritiky.

Ve svých filmech také často řeší problematiku homosexuality či transgender (Vše o mé matce, Špatná výchova) a sem tam si odskočí i k bláznivé komedii (Kika, Rozkoš v oblacích).

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Pedro Almodóvar

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, španělské celebrity, zahraniční režiséři, režiséři, Pedro Almodóvar film, Pedro Almodóvar filmy, španělští režiséři, Pedro Almodóvar foto, Pedro Almodóvar fotky, Pedro Almodóvar čestná cena, Pedro Almodóvar čestné ocenění, Pedro Almodóvar video, Pedro Almodóvar Evropská filmová akademie, Pedro Almodóvar Berlín
TOPlist