Paranormal Activity 2: Pokračování duchařského hororu!

19.12.2010

Záběry z průmyslových kamer, které před rokem vyděsily publikum v kinech, se opět vrací! Film Paranormal Activity vstoupil do historie hororového žánru, a tak není divu, že dvojka byla natočena takřka vzápětí.


Foto: Paramount Pictures

Americký horor Paranormal Activity, který natočil v roce 2007 debutující režisér Oron Peli za pouhých patnáct tisíc dolarů, šel do kin až dva roky po svém vzniku. V roce 2009 však překvapivě vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob.

Snímek je dnes považován za mezník hororového žánru, protože hlavní roli mají nikoli lidé, ale kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. O účinku filmu svědčí fakt, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku. Přitom na první pohled jde jen o trochu děsivější domácí video s duchařskou tématikou ...Zatímco v prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Sám režisér Oren Peli se netajil tím, že se inspiroval slavným filmem Záhada Blair Witch z roku 1999. V druhém díle ho na režisérské židli vystřídal Tod Williams, který zatím natočil dva filmy rozdílných žánrů - drama Dveře v podlaze podle románu Johna Irvinga a komedii Dobrodružství Sebastiana Colea.

Americký film Paranormal Activity je v českých kinech k vidění od 16. prosince.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Oren Peli, Micah Sloat, Katie Featherston

Filmy:
Paranormal Activity 2

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Zahraniční celebrity, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, nové filmy, Gabriel Johnson, Tod Williams, Paranormal Activity 2 video, Paranormal Activity 2 trailer, Paranormal Activity 2 youtube, Paranormal Activity 2 ukázka, Paranormal Activity video, Paranormal Activity 2 film, Paranormal Activity film, Oren Peli režie, Tod Williams režie, horory, americké horory, filmy v kinech
TOPlist