"Otázka Reyiných rodičů je stále otevřená," říká režisér posledních Star Wars.

03.01.2018

Přestože se může zdát, že Poslední z Jediů problém rodičů Rey definitivně uzavřel, režisér Johnson v interview s Huffington Post varuje, že nic nemusí být tak, jak se zdá. Konec konců doposud všechny filmy z hlavní příběhové linie Hvězdných válek fungují jako trilogie, takže se zdá, že si na definitivní odpověď budeme muset počkat do prosince roku 2019.


Star Wars se nikdy (snad kromě prequelové trilogie) neobávaly překvapivých a neočekávaných zvratů. Například slavné: „I am your father,“ zařadil server IGN na první pozici ve výběru 100 nejlepších filmových momentů.

Otázka Reyiných rodičů byla jedna z mnoha, které nechal režisér sedmé epizody J. J. Abrams (51) otevřené, a které nedaly fanouškovské komunitě spát. Je snad Skywalker? Solo? Kenobi? Na toto téma vzniklo skutečně neskutečné množství teorií, ale jak se zdá Johnson měl s postavou Rey jiné plány, než všichni předpokládali.

VAROVÁNÍ: Nyní se budeme pohybovat v nebezpečných vodách spoilerů, takže pokud jste Poslední z Jediů zatím neviděli, alou do kina! Reyinými rodiči jsou totiž… Nějací náhodní lidé, kteří ji na Jakku zanechali otrokářům za pár kreditů a teď jsou pohřbeni někde v poušti. Takže žádné čisté početí z midichlorianů (díky bohu za to), žádná dlouhá rodinná linie uživatelů síly, žádné dědictví pilotního umu od muže, který zvládl Kesselský závod za 12 parseků. Nic z toho. Prostě jen anonymní opilci.

 

Naštěstí se teď zdá, že v otázce rodičů nejmladšího adepta na rytíře Jedi nepadlo poslední slovo. Režisér Ryan Johnson totiž v rozhovoru pro Huffington Post říká: “Nejjednodušší by pro ni bylo: ‚Tvoji rodiče jsou ti a ti a tady je tvé místo v tomhle příběhu. Tady to máš a podle toho se chovej.‘ Ale slyšet něco jako: ‚Ne, odpověď nedostaneš, tahle věc tvůj život ovlivňovat nebude a své místo na světě si musíš najít sama,‘ je pro její postavu mnohem náročnější. Kylo Ren může tuhle jednoduchou věc velmi snadno zneužít jako páku proti ní a znejistit ji tak v jejích rozhodnutích. Nic není uzavřené a já další film nepíšu. Budete si muset počkat, jak s tím naloží J. J. Abrams a Chris Terrio.“


Je snad možné, že celý ten rozhovor s Kylo Renem byla jen lež? Snažil se snad Kylo nezkušenou Rey zmanipulovat pro svůj prospěch? Bude to mít nějaké následky? Co jsou zač porgové? A proč proboha musela být ve filmu scéna s dojením zeleného mléka? Tolik otázek a tak málo odpovědí.

Text: Tomáš Odstrčil

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
J.J. Abrams, Mark Hamill, Daisy Ridley

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
rozhovory, americké filmy, sci-fi, sci-fi filmy, slavní režiséři, Star Wars, star wars poslední z jediů, Star Wars 8, Star Wars teorie, Rey Star Wars, původ Rey, Hvězné války, J J Abrams Star Wars, Daisy Ridley, Star Wars spekulace, Huffington Post
TOPlist