Oscarový Christopher Plummer si zahraje ve filmu českého režiséra!

26.09.2013

Kanadský herec přislíbil účast v mezinárodním projektu Mluviti pravdu, který bude točit Dan Svátek! Christopher Plummer si zahraje hlavní roli ve filmu podle stejnojmenného bestselleru Josefa Formánka o "středoevropském Forrestu Gumpovi".

Christopher Plummer
Zdroj: gdcgraphics, wikipedia.org

Christopher Plummer (84), který patří ke stálicím Hollywoodu, získal před dvěma lety Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Začátky.

Herec se dále objevil ve snímcích Imaginárium Dr. Parnasse, Muži, kteří nenávidí ženy, Dům u jezera, Syriana, Alexandr Veliký nebo The Last Station, za který obdržel svou první nominaci na na Oscara.

Českým divákům je však Christopher Plummer známý i jako František Ferdinand d´Este, kterého si zahrál v koprodukčním československo-jugoslávském filmu Sarajevský atentát (1975). Nebude to tedy jeho první spolupráce s českými filmaři ...


Román Josefa Formánka Mluvit pravdu, který byl inspirovaný skutečným příběhem, se od kritiků dočkal přezdívky "středoevropský Forrest Gump".

Jeho hrdina Bernard totiž podobně jako americký "běžec dějinami" zosobnil ve svém barvitém osudu všechny klíčové okamžiky století - ze sirotčince se dostal do nacistického lágru, pak do československé věznice a odtud do Venezuely.

Dan Svátek (38), který zatím natočil snímky Zatracení, Blízko nebe nebo Hodinu nevíš..., se tak poprvé v životě pustil do velké mezinárodní koprodukce. Zda svůj projekt dotáhne do konce, ukáže teprve čas ...

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Dan Svátek, Christopher Plummer

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, České celebrity, herci, zahraniční herci, kanadské celebrity, čeští režiséři, režiséři, kanadští herci, Christopher Plummer foto, Dan Svátek foto, Christopher Plummer fotky, Dan Svátek fotky, Christopher Plummer film, Dan Svátek film, Christopher Plummer role, Dan Svátek režie, Christopher Plummer Mluviti pravdu, Dan Svátek Mluviti pravdu, Christopher Plummer natáčení filmu, Dan Svátek natáčení filmu
TOPlist