Oprah Winfrey a James Earl Jones dostanou Oscary!

04.08.2011

Nejslavnější moderátorka všech dob Oprah Winfrey (57) si odnese cenu za humanitární počin. Osmdesátiletý americký herec James Earl Jones získá čestného Oscara za celoživotní dílo.


Foto: commons.wikimedia.org

Na oceněních, které Winfrey a Jones převezmou 12. listopadu, se dohodla americká Akademie filmového umění a věd. Herečka a moderátorka Oprah Winfrey byla již jednou na Oscara nominována, a to za hlavní ženskou roli ve filmu Purpurová barva, James Earl Jones byl nominován na Oscara v roce 1970 za hlavní roli ve filmovém dramatu The Great White Hope.

Moderátorka si v listopadu odnese cenu Jeana Hersholta, která je každoročně udělována jedinci, jehož humanitární úsilí přispělo k věhlasu filmového průmyslu. Jones, který má na svém kontě více než padesát filmů a mladší generace zná především jeho hlas jakožto Dartha Vadera ve Hvězdných válkách, si převezme sošku za celoživotní přínos filmovému umění.Společně s Winfrey a Jonesem bude čestným Oscarem oceněn i maskér Dick Smith, který již jednu tuto slavnou trofej vlastní. Získal ji v roce 1984 za nejlepší masky k filmu Amadeus režiséra Miloše Formana.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Oprah Winfrey, James Earl Jones

Filmy:
Amadeus

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, bulvár, Oscar, Oprah Winfrey charita, Oprah Winfrey foto, zprávy dnes, novinky dnes, Oprah Winfrey Oscar, James Earl Jones Oscar, moderátorka Oprah Winfrey, James Earl Jones Hvězdné války, James Earl Jones video, James Earl Jones Darth Veder, Oprah Winfrey ocenění, Dick Smith maskér, Miloš Forman Oscar, americký Oscar, předávání Oscarů
TOPlist