Ondřej Vetchý odmoderuje Ceny české filmové kritiky v SaSaZu!

13.12.2011

Herec Ondřej Vetchý (49) se poprvé představí veřejnosti jako moderátor! Filmová a divadelní hvězda uvede slavnostní vyhlášení výsledků druhého ročníku Cen české filmové kritiky, které se uskuteční v sobotu 14. ledna 2012 v pražském klubu SaSaZu!

Ondřej Vetchý
Zdroj: Bionaut Films

Ondřej Vetchý (49), kterého vídáme spíše na filmovém plátně nebo na divadelních prknech, než za moderátorským stolečkem, si tak vyzkouší novou profesi. Herec by se navíc mohl sám objevit v nominacích cen filmové kritiky, protože v tomto roce ztvárnil hlavní role ve dvou filmech - v dramatu Jana Hřebejka Nevinnost a v debutu Miroslava Ondruše Vendeta.

Nevinnost - trailer!

Porota složená z předních domácích filmových kritiků a publicistů bude ve dvoukolovém hlasování hodnotit 25 hraných a 21 dokumentárních celovečerních filmů uvedených premiérově do kin v tomto roce. Ceny vítězům předají osobnosti jako Eva Zaoralová, Zdeněk Svěrák, Petr Hapka nebo Lubomír Lipský. Večer v přímém přenosu  odvysílá Česká televize na programu ČT 2.

Čtěte také

Udělování ceny zajišťuje Česká filmová komora, která chce upozornit především na zajímavé tituly a mimořádné výkony v jednotlivých hereckých či tvůrčích profesích, ale také vyzdvihnout nové talenty. Proto byla v tomto roce jako jedna z jedenácti kategorií zavedena také Cena RWE pro objev roku.

Vendeta - trailer!

Hlavní snahou cen je vytvořit nový prostor ke zviditelnění domácí filmové tvorby a obnovit diskusi o její kvalitě. Filmoví kritici, kteří našli svůj vzor ve vyhlašování amerických Zlatých glóbů, chtějí navíc nabídnout alternativu vůči Českému lvu. Pravdou ovšem je, že v loňském roce se Český lev i Ceny české filmové kritiky shodly, že nejlepším filmem roku jsou Pouta. Kdo to bude tentokrát?

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Ondřej Vetchý

Filmy:
Vendeta

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, herci, moderátoři, čeští herci, čeští moderátoři, klub sasazu, Ondřej Vetchý foto, Ondřej Vetchý Vendeta, Ondřej Vetchý fotky, Ondřej Vetchý kritika, Ondřej Vetchý moderování, Ondřej Vetchý hraní, Ondřej Vetchý ocenění, ceny české filmové kritiky, Ondřej Vetchý SaSaZu
TOPlist