Omar: Příběh zamilovaného pekaře z okupované Palestiny!

26.09.2013

Film vypráví o lidech, kteří se pokoušejí vydobýt si právo na vlastní život a zároveň dostát poslání bojovníků za svobodu své vlasti. Izraelské, resp. palestinské drama Omar natočil režisér na Oscara nominovaného filmu Ráj hned teď Hany Abu-Assad.

omar
Foto: Aerofilms

Mladého pekaře Omara dělí od jeho tajné lásky Nadji zeď, která přetíná území Palestiny. Kvůli práci, rodině či lásce ji denně přelézají stovky mužů. Stejně jako Omar přitom často uhýbají kulkám dozorců. Na Západním břehu neexistují jednoduchá rozhodnutí, a tak i Omar brzy čelí bolestné volbě.

Po atentátu na izraelského vojáka padne do zajetí a vojenská policie ho donutí hrát hru na kočku a myš. Ve vztahu se svými komplici a kamarády z dětství Tarekem a Amjadem čelí Omar podezření ze zrady. Brzy se však ukáže, že všechno, co dělá, dělá pro Nadju.

Izraelsko-palestinský režisér, scenárista a dokumetarista Hany Abu-Assad (52) po hraném debutu Čtrnáctiletá (1998) vzbudil pozornost také svým druhým snímkem Ranina svatba (2002).

Největší pozornosti se mu ale dostalo díky dramatu Ráj hned teď (2004), který získal nominaci na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film, a díky tomu mohl tvůrce realizovat svůj první americký film Kurýr z podsvětí (2012).

Jeho pátý celovečerní snímek Omar se vrací k tématu izraelsko-palestinského konfliktu a režisér v něm namíchal atmosférický koktejl klasického dramatu a thrilleru, který ukazuje divákům každodenní život Palestinců tak, jak jej ve zpravodajských televizních záběrech z této oblasti neuvidíte.

Izraelské drama Omar je v českých kinech k vidění od 26. září 2013.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hany Abu-Assad

Filmy:
Omar

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, zahraniční režiséři, režiséři, izraelské celebrity, izraelské filmy, izraelští režiséři, Hany Abu-Assad film, Hany Abu-Assad režie, Hany Abu-Assad Omar, Hany Abu-Assad drama, palestinští režiséři, izraelské herečky, izraelští herci, palestinské celebrity, palestinské filmy
TOPlist