Okresní přebor: Miroslav Krobot alias Pepik Hnátek sehraje svůj Poslední zápas!

26.03.2012

Fenomenální fotbalový klub Slavoj Houslice přichází po obrovském úspěchu televizního seriálu i na plátka kin! Jsme tak svědky v Česku nevídaného jevu, který je však v Hollywoodu zcela běžný - na úspěšný seriál navazuje celovečerní film! A podle prvních reakcí jde o komedii par excellence!

prebor
Foto: Bontonfilm

Pepik Hnátek (Miroslav Krobot) je člověk, který pro fotbal žije a neváhal by pro něj i zemřít. Má plot ve sparťanských barvách, notýsek plný taktických poznámek a trauma z toho, že Houslice nikdy nepostoupily do kraje. Trenér je ale přesvědčený, že když budou hráči, včetně servilního kapitána Luňáka (Ondřej Vetchý), hvězdy týmu Kužela (David Novotný) a brankáře Káji (Jakub Kohák), plnit jeho pokyny, úspěch se dostaví.

Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí - Josefa Hnátka. Protože v samotném seriálu Okresní přebor se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. Příběh je tak situován do doby jeho života a rozehrává dilema muže, pro něhož je fotbal celý jeho život. Tedy dokonce víc než život.

Režisér Jan Prušinovský (32), který debutoval v roce 2005 krátkým filmem Nejlepší je pěnivá, uvedl v roce 2008 do kin komedii František je děvkař, která se však nesetkala u kritiků s velkým nadšením. Tvůrce se tedy raději zaměřil na režii seriálu TV Nova Okresní přebor, v němž se našel. Jeho druhý film Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka je tak logickým vyustěním jeho dosavadní práce.

Titulní roli houslické persóny ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot, který je držitelem Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za film Příběhy obyčejného šílenství. Diváci se však setkají i s dalšími oblíbenými postavami ze seriálu jako jsou předseda Orla, pokladník nebo sexuálně zdatný zdravotník.

Podle prvních reakcí kritiků to vypadá, že jsme se po dlouhé době dočkali skutečně kvalitní české komedie, která se obejde bez trapného figurkaření a lascivních vtípků. Je tak nanejvýš pravděpodobné, že kina bude plná nejen fotbalových nadšenců! A přitom stačí tak málo - chytrý scénář, inteligentní humor a kvaitní herecké výkony předních herců. Prostě nepromarněná gólová šance!

Česká komedie Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka vstupuje do kin 29. března 2012.

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Pavla Beretová, Pavel Kikinčuk, David Novotný, Jakub Kohák, Ladislav Hampl, Ondřej Vetchý, Lukáš Langmajer, Miroslav Krobot, Leoš Noha, Petr Franěk, Jan Prušinovský, Luděk Sobota, Jaroslava Pokorná, Jan Hartl

Filmy:
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, komedie, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, české komedie, Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka foto, Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka fotky, Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka video, Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka trailer, Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka premiéra, Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka film, Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka ukázka, Jan Prušinovský režie, Jan Prušinovský film, Jan Prušinovský Okresní přebor
TOPlist