Odkud se vzal Porg z nových Hvězdých válek?

28.12.2017

Ještě jste ani nemuseli vidět nové Hvězdné války, a už jste asi znali nejnovější postavičku jménem Porg. Vypadá jako takový plyšový ptáček a dělá neskutečné skřeky.

Foto: Walt Disney

Pokud si myslíte, že ho do Hvězdných válek Disney přidal, aby se prodávali noví vycpaní plyšáci, tak...no, vlastně asi ani tak daleko od pravdy nejste.

Ovšem ten skutečný důvod, proč je planeta Ahch-To, na které se ukrývá Luke Skywalker, plná Porgů, vyšla najevo, když se fanoušci ptali, proč je Porg tak neskutečně podobný Papuchálkům.

Designér Jake Lunt Davies v rozhovoru prozradil, že existence Porga je vlastně velmi praktická. Vznikl díky tomu, že ostrov Skelling Michael, který ve filmu hraje planetu Ahch-To je cháněná krajiná oblast UNESCO a také speciální chráněná oblast. To v praxi znamená, že je protizákonné, jakkoliv vyrušovat místní faunu. A místní fauna překypuje Papuchálky. Jsou prostě všude.

"Jelikož je při natáčení fyzicky nešlo rozehnat a digitální vymazání by byl také problém, rozhodli se je využít k vytvoření zcela nového druhu."

A tak vznikl roztomilý Porg, po kterém už teď děti sahají v supermarketech

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mark Hamill, Daisy Ridley

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, Hvězdné války, Star Wars, star wars poslední z jediů, Star Wars zajímavosti, Star Wars 8, Star Wars postavy, Porg, Porg Hvězdné války, Ahch-To, sci-fi postavy
TOPlist