Nový seriál Soumrak templářů na HBO

06.12.2017

Stanice HBO uvede od 7. prosince nový seriál Soumrak templářů, který divákům představí proslulý rytířský řád v době, kdy se již jeho éra chýlila ke konci.

Tom Cullen

Templářští rytíři (neboli celým názvem Chudí rytíři Krista a Šalamounova chrámu) byli nejmocnější, nejbohatší a také svým způsobem nejzáhadnější vojenský řád středověku, který byl původně pověřen ochranou křesťanských poutníků do Svaté země a vojenskou obranou křesťanství vůbec. A podle mnohých měl na starosti také ochranu nejcennějších křesťanských relikvií – Svatého grálu a Archy úmluvy.

Nový seriál Soumrak templářů (v originále Knightfall) se v deseti epizodách pokusí ponořit do utajovaného světa tohoto legendárního bratrstva válečnických mnichů. Příběh začíná v době jejich bojů ve Svaté zemi, pak pokračuje v líčení složitých vztahů s králem Francie a pochopitelně nevynechá ani peripetie, které nakonec vedly k jejich tragickému zániku. Ale nepředbíhejme …

Lze říci, že je to snad poprvé, kdy je příběh templářských rytířů vyprávěn v takto ucelené formě. Soudě podle prvních dvou dílů, půjde jistě o seriál výpravný, v němž nebude nouze o dramatické situace, bojové scény a také romantické chvilky. Sice se dočkáme jistých zjednodušení či historických nepřesností, ale to milovníci velkolepých filmových produkcí jistě rádi odpustí. Vždyť co by to bylo za seriál, kdyby se v něm realita nepřizpůsobila seriálové dramaturgii? A ti kdo znají templáře jen z románů Waltera Scotta, či ze stránek konspiračních časopisů anebo snad jen z jedné písně Daniela Landy, budou snad příjemně překvapeni.

V hlavní roli seriálu se představí britský herec Tom Cullen (32) jako rytíř a mistr pařížského Templu Landry, a dále Pádraic Delaney (40) jako rytíř Gawain, Simon Merrells (53) jako rytíř Tancrede, Bobby Schofield (24) jako nováček Parsifal, Ed Stoppard (43) jako francouzský král Filip IV. Sličný, Olivia Ross jako královna Jana nebo Julian Ovenden (41) jako zrádný královský rádce De Nogaret.  

Pro české publikum je jistě zajímavostí, že téměř celý seriál se natáčel v České republice, především v Praze. Kromě barrandovských ateliérů se natáčelo také na hradu Točník, v Průhonicích, Doksanech či ve skanzenu Řepora. Jen kvůli scénám na moři si štáb odskočil až do Dubrovníku.

Autorem interiérové dekorace dobové Paříže, v níž se odehrává valná část příběhu, je mimochodem český filmový architekt Ondřej Nekvasil. Jak víme, tato obří kulisa, která vznikala deset týdnů a zaplnila 30 tisíc metrů čtverečních, se bohužel stala „obětí“ požáru, při němž dne 26. srpna 2016 prakticky celá shořela. Celková škoda byla vyčíslena na 100 miliónů korun. Jak symbolické v případě příběhu o templářích, jehož představitelé v čtrnáctém století také kdysi skončili na hranici, resp. byli upáleni …

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Julian Ovenden, Ed Stoppard, Tom Cullen, Olivia Ross

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
HBO, nové seriály, seriály HBO, historické seriály, Soumrak templářů, Tom Cullen seriály, Soumrak templářů trailer, Soumrak templářů ukázka, seriálové novinky, rytíři, seriálové tipy
TOPlist