Nový RoboCop bude pokračováním původního filmu z roku 1987

25.01.2018

První film o policistovi, který se po nepovedeném zátahu na místní gang stane kyborgem ve službách místní policie, je širokou veřejností přijímán jako poměrně dobrý kultovní film. Jistě, je to akční cyber-punkové sci-fi „béčko“, ale to filmu na jeho kvalitách neubírá. Právě naopak. Avšak další pokračování už se kultovními snímky nestaly. Teď to ale vypadá, že se chce RoboCop vrátit na výsluní.

V letech 1990 a 1993 vyšly totiž další dvě pokračování, která se ale bohužel neosvědčila ani u kritiků ani u široké veřejnosti. Druhý díl má na ČSFD 57 % a třetí dokonce už jen 31 %. V roce 2014 se však RoboCop dočkal svého moderního remakeu, který si u kritiků vedl podstatně lépe, ale do povědomí široké veřejnosti se stejně nedostal, a tak v kinech propadl.

Teď by se mohlo všechno změnit. Scénárista původního filmu z roku 1987 Ed Neumeier (60) totiž pracuje na dalším pokračování. To má však všechny díly kromě prvního ignorovat a stát se tak plnohodnotným pokračováním původního RoboCopa.

 „Nemám o tom prý moc mluvit, ale vyšlo několik různých RoboCopů včetně nedávného remakeu. Film, na kterém pracuji teď, je ale takovým návratem k původnímu Robocopovi, kterého všichni milujeme. Takže je to vlastně pokračování prvního filmu. Takový ‚old school‘,“ říká k novému projektu Neumeier.

V roce 2015 se sice mluvilo o pokračování novodobého remakeu, od té doby však o něm žádné další nepadly. V kombinaci s nedávným Neumeierovým prohlášením je tedy téměř jisté, že byly plány na druhý díl moderního Robocopa opuštěny.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Edward Neumeier, Peter Weller

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, američtí režiséři, sci-fi, roboti, béčkové filmy, kultovní filmy, kultovní sci-fi, Robocop, nový Robocop, Ed Neumeier, Robocop pokračování, cyber-punkové sci-fi, roboti ve filmech, akční sci-fi
TOPlist