Nominace na Zlaté maliny: Nejhorší filmy jsou Twilight a Sex ve městě!

24.01.2011

Letošními horkými kandidáty na anticenu pro nejhorší filmy a herecké výkony roku jsou díla Poslední vládce větru a Twilight Sága: Zatmění. Dámy z komedie Sex ve městě 2 jim ovšem příslovečně dýchají v drahých hadřících na záda.


Kristin Davis, Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall a Cynthia Nixon
Foto: Warner Bros.

Zlatá malina (neboli též Razzies) jsou jakousi komickou protiváhou k udělování Oscarů, které se tváří hrozně vážně, a tak neudělují jen ceny za nejlepší filmy a herecké výkony, nýbrž také hodnotí a vyzdvihují "jisté spodní proudy kinematografie".

Fantasy Poslední vládce větru kdysi věhlasného režiséra M. Night Shyamalana a rádoby horor o emo upírech Twilight Sága: Zatmění režiséra Davida Sladea získaly shodně devět nominací. Sex ve mestě Michaela Patricka Kinga, jež režíroval i stejnojmenný seriál, má sice "jen" sedm nominací, ale čtveřice hereček v hlavních rolích byla nominována i na kolektivní cenu pro nejhorší obsazení celého filmu. A to je co říct!


Twilight: Zatmění!

Vzhledem k tomu, že anticena je kopií Oscara do všech podrobností, držitele vybírá z pěti nominovaných. Vedle tří shora uvedených filmů může být nejhorším filmem vyhlášena ještě romantická komedie Exmanželka za odměnu a parodie na Twilight Tupíři. Z toho je vidět, že ani parodie na hrozný film neznamená, že bude sama o sobě skvělá!


Sex ve městě 2!

V tomto roce se absolutní královnou a králem nejhorších filmů stala Jennifer Aniston a Ashton Kutcher. Aniston byla nominována za role hned ve dvou romantických komediích Exmanželka za odměnu a Záměna, zatímco Kutcher získal dvě nominace za výkony ve filmech Vrahouni a Na sv. Valentýna.


Poslední vládce větru!

Vítězové, kteří vzešli z hlasování 637 filmových nadšenců z USA i zahraničí, budou slavnostně vyhlášeni 26. února, tradičně den před udílením Oscarů. Ocenění si Zlatou malinu málokdy převezmou osobně, ale jsou vyjímky jako třeba Sandra Bullock, která v roce 2010 získala jak Malinu tak Oscara, ale nikoliv za stejnou roli.

Anticena, kterou založil publicista John Wilson v roce 1981, má podobu plastové maliny velikosti golfového míčku usazené na kotouči osmimilimetrového filmového pásu. Obojí je posprejované zlatou barvou.

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston, Ashton Kutcher, Cynthia Nixon, Kim Cattrall, Kristin Davis

Filmy:
Stmívání, Poslední vládce větru, Sex ve městě 2, Twilight sága: Zatmění, Exmanželka za odměnu

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, americké celebrity, herci, američtí herci, zlaté maliny, twilight video, Zlaté maliny anticeny, anticeny, Zlaté maliny ceny, Zlaté maliny nominace, Zlaté maliny ocenění, Zlaté maliny nejhorší filmy, Zlaté maliny nejhorší výkony, Twilight film, Twilight trailer, Twilight ukázka, Twilight movie, Poslední vládce větru trailer, Poslední vládce větru film, Poslední vládce větru ukázka, Poslední vládce větru zlatá malina, The Last Airbender, The Last Airbender trailer, The Last Airbender film, The Last Airbender movie, The Last Airbender video, Twilight sága: Zatmění film, Twilight sága: Zatmění trailer, Twilight sága: Zatmění video, Twilight sága: Zatmění ukázka, Eclipse film, Eclipse trailer, nejhorší filmy, nejhorší filmy roku, Sex ve městě 2 trailer, Sex ve městě 2 video, Sex ve městě 2 ukázka, Sex ve městě 2 film, Sex and the City 2 trailer, Sex and the City 2 film, Sex and the City 2 movie, Golden Raspberry, Golden Raspberry award, Golden Raspberry nomination, Golden Raspberry video, Razzies, Razzies award, Razzies video, herecké výkony, Tupíři, Eclipse
TOPlist