Nick Cave a jeho Grinderman končí s koncertní činností!

09.01.2012

Čtveřice Grinderman sdružená kolem australského zpěváka se rozhodla, že se definitivně rozloučí s fanoušky! Nick Cave (54), který alternativní rockové uskupení založil v roce 2006, ovšem slíbil, že na závěr vydají ještě jedno album remixů!

Nick Cave
Zdroj: wikipedia.org

Projekt Grinderman, který byl co do syrovosti a tvrdosti srovnáván s kapelou The Birthday Party, v níž hrál hlavní roli také Nick Cave (54), po pětileté existenci ukončil svou koncertní činnost. Pánové z Grinderman, kterou vedle lídra tvořili tři členové jeho poslední hlavní kapely The Bad Seave eds - Warren Ellis, Martyn Casey a Jim Sclavunos, během té doby vydali dvě studiová alba - Grinderman (2007) a Grinderman 2  (2010).

Australský hudebník se však již chystá do dalšího projektu - hodlá obnovit činnost The Bad Seeds, kteří už prý mají natočené nové album. Kapela Grinderman přitom ještě v minulém roce absolvovala evropské turné, a také zakončovala Colours of Ostrava. Již v polovině března roku 2012 se v obchodech objeví jejich poslední deska - resp. album remixů s názvem Grinderman 2 RMX.

Podle názvu má jít o remixy, reinterpretace a předělávky písní z druhé desky kapely Grinderman. Některé skladby vyjdou exkluzivně jen jako součást tohoto vydání - jako třeba remix Bellringer Blues, který stvořil kytarista Nick Zinner z Yeah Yeah Yeahs nebo předělávka When My Baby Comes od frontmanaa Horrors Farise Badwana.

Nick Cave, který se proslavil nejen jako rockový hudebník a hudební skladatel, ale také jako herec, spisovatel a filmový scenárista, tedy rozhodně neřekl své poslední slovo ...

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Nick Cave

Interpreti:
Nick Cave and the Bad Seeds

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, zahraniční zpěváci, australské celebrity, hudební skupiny, hudební kapely, Nick Cave foto, australští zpěváci, Nick Cave fotky, Nick Cave Grinderman, Nick Cave konec činnosti, Nick Cave hudba, Nick Cave video, Nick Cave koncerty, Nick Cave album, Nick Cave deska, Nick Cave kapela, Grinderman album remixů, Grinderman deska remixů
TOPlist