Neřízené střely: Blaznivá italská komedie o jedné zvláštní famílii!

27.06.2013

Snímek vstupuje do českých kin s podtitulem "Některá rodinná tajemství je lepší držet pod pokličkou!" Italský režisér Ferzan Ozpetek s komediií Neřízené střely získal Cenu poroty na Mezinárodním filmovém festivalu Tribeca v New Yorku v kategorii nejlepší hraný film a ocenění v kategoriích nejlepší herec a herečka ve vedlejší roli.

neri
Foto: Film Europe

Tommaso je nejmladším synem jedné kantonské početné a tradiční rodiny z jihu Itálie, která se již od 60. let zabývá výrobou těstovin. Na cestě domů z Říma, kde studuje literaturu a kde žije se svým přítelem, se Tommaso rozhodne říci rodičům pravdu o své sexuální orientaci. Ale když je konečně připraven před ně předstoupit, jeho starší bratr Antonio mu překazí všechny jeho plány.

Režisér Ferzan Ozpetek (54), který v roce 2003 obdržel Křišťálový glóbus a cenu za režii na karlovarském filmovém festivalu za drama Okno naproti, ve svém předposledním díle "kritizuje" či spíše paroduje konvenční hodnoty provinčního jihu Itálie s excentrickými postavami jako konzervativní otec filantrop, teta alkoholička, věčně otrávené služebnictvo či sexuálně žádostiví Tommasovi přátelé.

Tři roky stará italská komedie Neřízené střely se díky tématu rodinných tajemství, zvláštními charaktery postav a hořkosladkým filmovým vyprávěním přibližuje k poetice filmů španělského režiséra Pedra Almodóvara. Soudě podle traileru se navíc dočkáme občas vkusných, občas trapných vtípků na téma "afektovaní gayové" ...

Italská romantická komedie Neřízené střely/Mine vaganti je v českých kinech k vidění od 4. července 2013. 

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Alessandro Preziosi, Ferzan Ozpetek, Riccardo Scamarcio

Filmy:
Mine vaganti

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, zahraniční filmy, italské herečky, zahraniční režiséři, režiséři, italské celebrity, italští režiséři, italské filmy, evropské filmy, italští herci, Ferzan Ozpetek film, Ferzan Ozpetek režie, Ferzan Ozpetek Neřízené střely, Ferzan Ozpetek Mine vaganti, italské komedie
TOPlist