Nepravděpodobná romance: Příběh dvou holek z blázince!

06.11.2013

Snímek s dokumentárními prvky začíná podle svých tvůrců "jako drama, ale končí jako melodrama"! Děj filmu Nepravděpodobná romance vychází se skutečného příběhu, který režisér Ivan Vojnár kombinuje s vlastní povídkou, a zachycuje tak životní osudy dvou téměř dospělých žen, které procházejí tvrdou životní zkouškou.

romance
Foto: ArtCam

Hlavní hrdinky Luisa a Erika se snaží splnit si své sny o životním úspěchu. Luisa (Berenika Kohoutová) se chce stát herečkou, což její manžel Igor nelibě nese. Erika (Alžběta Pažoutová) se snaží vydělat si prací na studium, ale bohužel narazí na šéfa, který s ní nemá nejlepší úmysly.

Luisin manžel nakonec spáchá demonstrativní sebevraždu, zatímco Erika zabije náhodou a v sebeobraně šéfa. Luisa se ocitne na psychiatrii a během pobytu líčí svoje vzpomínky a zážitky

Příběh filmu je zpočátku vyprávěn retrospektivně jako ozvěna léčby, kterou Luisa podstupuje v psychiatrické léčebně. Tam se setkává s psychiatrem (Ivan Vojnár), který jí naslouchá a donutí ji dívat se na svůj život jinak. Vzplanutí stárnoucího lékaře pro energickou dívku se ovšem nelíbí místní primářce

Původně slovenský dokumentarista Ivan Vojnár (71) debutoval jako režisér v roce 1997 filmem Cesta pustým lesem, který dokonce získal Českého lva za výtvarný počin. Poté natočil hrané snímky Lesní chodci (2003) a Ženy mého muže (2009) či dokumenty Proroci a básníci (2000), Rozpomínání (2006) nebo Cinematerapie (2010), které však prošly kiny bez většího zájmu.

Režisér ve svém čtvrtém celovečerním snímku Nepravděpodobná romance, v němž si sám zahrál postavu psychiatra, rozehrál složitě koncipovaný příběh, jenž je částečně vyprávěn retrospektivně a divák do něj vstupuje skrze Louisin pobyt v psychiatrické léčebně.

Zabývat se duševními pochody lidí, kteří jsou na dně, je jistě chvályhodné, ale budou se však diváci chtít dívat na protivnou pozérku, která kolem sebe šíří jenom samou negaci a má pocit, že ji všichni ubližují?

Doku-drama Nepravděpodobná romance má v českých kinech premiéru 7. listopadu 2013.

Fandím
17 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Veronika Freimanová, Ivan Vojnár, Berenika Kohoutová , Alžběta Pažoutová, Patrik Děrgel, Petr Ozorovič

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, evropské filmy, Ivan Vojnár film, Ivan Vojnár režie, Ivan Vojnár dokument, Ivan Vojnár Nepravděpodobná romance
TOPlist