Nejvýdělečnější filmy přístupné od 18 let

07.09.2023

Filmová studia se většinou nechtějí pouštět do mládeži nepřístupných filmů, protože se bojí, že se by tím zbytečně připravila o možné výdělky. Čím víc lidí totiž může film vidět, tím lepšího finančního výsledku můžete dosáhnout. Alespoň tak o tom přemýšlí vedení naprosté většiny  filmových studií.

Na druhou stranu, kdy naposledy jste v kině potkali uvaděče, který by chtěl zakročit proti nezletilým divákům? Většinou jde o znuděné brigádníky, kteří se ze všeho nejvíc těší, až půjdou domů. O nesprávnosti přesvědčení, že přístupný film vydělá víc peněz, svědčí i dnešní článek. Dnes vám totiž představíme pětici těch nejvýdělečnějších filmů, které jsou mládeži nepřístupné.

Matrix Reloaded

V prvním bodě dnešního seznamu se vrátíme do „hluboké minulosti“ nultých let současného století. Druhý díl série Matrix s podtitulem Reloaded se v kinech objevil v roce 2003, a i když už u diváků nesklidil takový obdiv, jako první díl série s Keanu Reevesem (59) v hlavní roli, stejně šlo o obrovský kasovní trhák.

Ačkoliv řada fanoušků všechny kromě prvního dílu Matrixu v současnosti ignoruje, i tak jde o vynikající akční filmy s na svou dobu neuvěřitelnými speciálními efekty. Stačí si vzpomenout na adrenalinovou honičku na dálnici a je hned jasné, proč se Matrix Reloaded stal tak úspěšným filmem.

Druhému dílu ságy o filozoficko-akčním souboji mezi mimozemšťany a lidským odbojem se v kinech podařilo utržit 740 milionů dolarů, čímž překonal i původní snímek. Největší radost měl z tohohle úspěchu nejspíš sám filmový Neo, protože si Reeves ve své smlouvě vyjednal procenta z prodejů vstupenek.

Deadpool

O charakteru následujícího filmu se ve vedení studia 20th Century Fox vedly poměrně velké a často vyostřené spory. Tahle dlouhá přetahovaná nakonec vyústila v to, že byly veškeré plány na prvního Deadpoola na relativně dlouhou dobu pohřbeny. To se ale změnilo v momentě, kdy testovací záběry jedné ze scén unikly na veřejnost.

Okamžitě se zvedla obrovská vlna podpory pro film s Ryanem Reynoldsem (46) v hlavní roli ukecaného zabijáka se superschopnostmi. Fanoušci zároveň vyžadovali, aby byl Deadpool stejně nekompromisně násilný jako v komiksech. Aby se tak mohlo stát, musel být snímek uzavřen mladším osmnácti let, což se Foxu rozhodně nedělalo snadno. Superhrdinské filmy byly v roce 2016 v Hollywoodu všude a studio chtělo maximalizovat své zisky.

Nakonec ale Fox podvolil a Deadpool mohl své nepřátele zabíjet bez slitování a mluvit tak hrubě, jak jen mu „zobák narostl“. Tenhle risk se obrovsky vyplatil, protože snímek v kinech získal 782 milionů dolarů.

Logan

U komiksových filmů zůstaneme i v následujícím bodě, jen se od antihrdiny přesuneme k plnohodnotnému superhrdinovi. Snímek s názvem Logan: Wolverine se na stříbrná plátna kin dostal o rok později než Deadpool, ale také se mu podařilo utržit úctyhodný balík peněz.

Snímek o posledním hrdinství časem zniřrného mutanta s nezničitelnými drápy a schopností uzdravovat se vydělal 619 milionů a řadou komiksových nadšenců je považován za jeden z nejvyspělejších superhrdinských příběhů, které se filmaři rozhodli přenést na stříbrné plátno.

Joker

Ke komiksovým filmům se vrátíme ještě jednou, ale tentokrát opustíme hrdiny i antihrdiny a zaměříme se na nesmlouvavé záporáky. Protagonistou Jokera je totiž úhlavní nepřítel legendárního Batmana, kterého si tentokrát zahrál Joaquin Phoenix (48). Joker se stal tím nejvýdělečnějším filmem, určený dospělým.

Byl to obrovský úspěch komiksového studia DC, které v kinech jinak zaostává za svou konkurencí v podobě Marvelu. V Jokerovi se studiu konečně vyplatila ponurá atmosféra, kterou se její filmaři snaží utvářet u každého ze svých filmů. Šlo o velmi temný příběh, který si pohrával s řadou nepříjemných témat, jako jsou psychické poruchy, deprese a vyloučení ze společnosti.

Ačkoliv šlo o divácky velmi náročný snímek, zdá se, že se Todd Phillips (52) trefil do vkusu velké části společnosti. Joker totiž v kinech vydělal přes miliardu dolarů, a tím se stal nejúspěšnějším nepřístupným filmem.

Oppenheimer

Letošní léto se neslo ve znamení dvou hlavních filmů, z nichž byl ale jen jeden přístupný od osmnácti let. Asi není těžké uhodnout, že posledním bodem dnešního seznamu není překvapivě úspěšná Barbie, ale Oppenheimer Christophera Nolana (53). Ten vypráví příběh otce atomové bomby a strůjce utajovaného projektu Manhattan.

Cillian Murphy (47) podává v roli geniálního vědce svůj životní výkon a obrobně kvalitní jsou i ostatní součásti filmu. Ten se nestydí vyprávět i ty nejožehavější části života Roberta Oppenheimera, a proto si vysoužil označení mládeži nepřístupno. Oppenheimerovi ale tohle omezení nijak neuškodilo a stal se druhým nejvýdělečnějším filmem pro publikum starší osmnácti let.

Ačkoliv snímek stále v řadě kin najdete, to nejlepší už má s velkou pravděpodobností za sebou. Výdělky v hodnotě 788 milionů dolarů se mu nejspíš podaří navýšit ještě o několik stovek tisíc, ale výkon Jokera už nejspíš nepřekoná.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Cillian Murphy, Joaquin Phoenix, Keanu Reeves, Ryan Reynolds

Filmy:
Matrix Reloaded, Deadpool

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Mládeži nepřístupno film, úspěšné filmy, nejúspěšnější filmy, drsné komiksové filmy, nepřístupný film, osmnáct let, film pro dospělé, výdělky filmů
TOPlist