Největší kriminální kauzy Hollywoodu: 4.díl - Rebecca Schaeffer

15.09.2010

Americká herečka Rebecca Schaeffer (1967 – 1989) měla našlápnuto k té nějlepší kariéře. Její život ale ukončil šílený fanoušek.Rebecca se narodila 6. ledna 1967 a v dětství se paradoxně toužila stát rabínkou. Nakonec ale skončila u modelingu a od toho už to byl pouhý krůček k herecké kariéře. A hned její první výraznější role v sitcomu My sister Sam pro ni zanemala velký úspěch. Sitcom se stal velkým televizním hitem a skočnil až po několika sezónách v roce 1988. Rebecca pak naskočila ještě do několika menších filmů a seriálů, a chystala se i na menší roli ve filmu Kmotr 3, ale té se už bohužel nedočkala. 18. června 1989 jí ve dveřích vlastního domu zastřelil jeden šílený fanoušek.

Znělka k seriálu My sister Sam


Další díly seriálu Největší kriminální kauzy Hollywoodu zde

Šílený stalker
Vrahem byl teprve 19letý Robert John Bardo, který Rebeccu sledoval už několik let. Jak se později ukázalo, Bardo byl psychicky narušený blázen, který patřil mezi tzv. stalkery. To jsou fanatici, kteří jsou přímo posedlý nějakou slavnou osobou. Pronásledují ji na každém kroku, volají jí domů a nedokáží pochopit, když se s nimi jejich objekt zájmu nechce setkat. Pak dokáží být pěkně agresivní, což byl i tento případ.

Bardo si nejprve vytvořil fixaci na mírovou aktivistku Samanthu Smith, ale ta bohužel zemřela při jednom leteckém neštěstí. Proto Robert Bardo upnul svou pozornost na začínající herečku Rebeccu Schaeffer a začal jí bombardovat desítkami milostných dopisů. Vydržel to skoro celý rok, až v roce 1989 měla Rebecca v jednom seriálu postelovou scénu s jiným hercem. Roberta Barda ale tato scéna natolik rozrušila, že se rozhodl svou oblíbenou herečku potrestat za to, že se pro něj stala jen „další hollywoodskou courou“.Další díly seriálu Největší kriminální kauzy Hollywoodu zde

Šílený Bardo tak přijel do New Yorku a přes soukromou detektivní kancelář si našel její adresu. Nejprve se pokoušel se vetřít k ní domů aby si mohli promluvit, ale herečka ho poslala pryč. Za hodinu na to se vrátil, a když mu Rebecca znovu otevřela, chladnokrevně jí střelil do hrudníku. Rebecca se zhroutila na zem a Bardo utekl. Herečku stihla ještě odvézt sanitka do nemocnice, ale tam jí po půl hodině marných oživovacích pokusů prohlásily za mrtvou. Zemřela v pouhých 22 letech. Jejího vraha Roberta Barda dopadli o den později a nakonec skončil na doživotí ve vězení.


Na další díl seriálu Největší kriminální kauzy Hollywoodu se můžete těšit příští pondělí!

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Televize, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Skandály, Zahraniční celebrity, televizní show, herci, zahraniční herci, aféry, zahraniční herci aféry, zahraniční herci skandály, zahraniční herci zločiny, zahraniční herci vražda, hollywood vražda, hollwood vraždy, herci vraždy, herec vražda, slavné zločiny, lost higway, Rebecca Schaeffer, Rebecca Schaeffer foto, Rebecca Schaeffer fotky, Rebecca Schaeffer video, Rebecca Schaeffer photos, Rebecca Schaeffer smrt, Rebecca Schaeffer vražda, Rebecca Schaeffer tragédie, Rebecca Schaeffer zabitá, Rebecca Schaeffer kauza, Rebecca Schaeffer kmotr 3, kmotr3 tragédie, kmotr 3 vražda, godfather 3 murder
TOPlist