Naomi Watts jako Diana nabízí svůj "pravdivý příběh"!

18.09.2013

Romanticky laděný film vypráví o posledních dvou letech života slavné princezny z Walesu! Koprodukční snímek Diana, v němž se hlavní role ujala britsko-australská herečka Naomi Watts, natočil německý režisér Oliver Hirschbiegel.

naomi
Foto: Bontonfilm

Lady Diana, princezna z Walesu (Naomi Watts) opustila královskou rodinu a tísnivý život v Buckinghamském paláci. Svůj nový život po rozvodu s princem Charlesem naplňuje neúnavnou charitativní prací a milostným vztahem, v jaký už ani nedoufala ...

Jádrem filmu je dlouho utajený vztah mezi Dianou a pakistánským kardiochirurgem Hasnatem Khanem. Tvůrci filmu při natáčení vycházeli z archivních materiálů, z dopisů, které Diana psala, konzultací s odborníky a z rozhovorů s osobami, které se s ní setkaly a které jí byly velmi blízké.

Film Diana, který není klasickým životopisem, neb se zaměřuje jen na poslední dva roky jejího života, natočil německý režisér filmu Oliver Hirschbiegel, který se proslavil díly jako Experiment (2001), Pád třetí říše (2004), za nějž získal nominaci na Oscara, nebo Invaze (2007).

Princezna Diana byla jednou z nejsledovanějších a zároveň nejpopulárnějších osobností své doby. Díky vřelému vystupování a neúnavné práci pro charitu získala označení „princezna lidských srdcí“ a její pohřeb po náhlé a tragické smrti sledovaly dvě a půl miliardy lidí po celém světě.

Snímek, který zahraniční kritika doslova ztrhala, se však po hříchu zabývá výhradně milostným vztahem slavné lady k jednomu muži, takže v zásadě jde o ničím nevyčnívající zfilmovaný produkt červené knihovny a lá Rosamunde Pilcher.

Britsko-švédsko-americké životopisné drama Diana má v českých kinech premiéru 19. září 2013.

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Naveen Andrews, Diana Spencer, Naomi Watts, Charles Edwards, Juliet Stevenson, Geraldine James, Oliver Hirschbiegel

Filmy:
Diana

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, britské celebrity, německé celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, američtí herci, zahraniční filmy, britské herečky, zahraniční režiséři, režiséři, britské filmy, britští herci, evropské filmy, němečtí režiséři, švédské filmy, princezna Diana film, Oliver Hirschbiegel režie, Oliver Hirschbiegel film, Oliver Hirschbiegel Diana
TOPlist