Na festival Kytara napříč žánry přijede majitel pěti Latin Grammy Tomatito!

28.11.2013

Charismatický španělský kytarista zavítá do pražského Divadla Hybernia už v neděli 1. prosince! Tomatito se stal jak prvním hráčem flamenca oceněným cenou Grammy, tak jediným flamencovým hudebníkem, který za svou kariéru získal pět cen Latin Grammy.

tomatito
Tomatito
Foto: Promo

Tomatito (55), vlastním jménem José Fernández Torres, který vedle Paca de Lucíi patří dlouhodobě mezi nejrespektovanější interprety a také popularizátory flamenca, přijíždí do Prahy po dlouhých devíti letech.

Kytarista do divadla Hybernia už tuto neděli 1. prosince přiveze show plnou andaluského temperamentu, čímž završí letošní 16. ročník festivalu Kytara napříč žánry.

Kritikou i fanoušky opěvované album Soy Flamenco představí se svým synem Tomatitem Hijem, o kterém říká, že je talentovanější než on sám, a doprovodnou kapelou. Atmosféru Španělska, s jeho příběhy, historií i bohatou kulturou, k dokonalosti dovede flamencová tanečnice Paloma Fantova.

hijo
Tomatito Hijo
Foto: Promo

Tomatito se narodil do rodiny s dlouholetou hudební tradicí. Rodina se v jeho dvanácti letech přestěhovala z Almerie do Malagy, kde brzy začal kariéru hraním ve vyhlášených flamencových klubech.

Záhy se setkává s otcem moderního flamenca Paco de Lucíou a hlavně s legendárním zpěvákem Camarónem de la Isla, s nímž jej svázala osmnáctiletá spolupráce. 

S velkými úspěchy hrál například ve Švýcarsku, Holandsku, Jižní Americe a také v Japonsku. Ve Španělsku vystupoval například s Frankem Sinatrou či Eltonem Johnem. V roce 1987 natočil své první album „Rosa del Amor“, v roce 1997 vyšlo kritikou nejlépe hodnocené album „Guitara Gitana“.

Později nahrával s takovými velikány světové hudby, jako jsou Joan Bibioni, Larry Coryel nebo Birelli Lagren. Spolupracoval také s Chickem Coreou nebo Johnem McLaughlinem.

Jose Israel Fernández “Tomatito Hijo“ je šestnáctiletý kytarový „fanatik a nadšenec“, který několik let trávil studiem a intenzivním cvičením v Madridu. Vystupoval na flamencových festivalech po celém Španělsku a je připraven (prozatím po boku svého otce) dobývat další světová pódia.

Koncert v divadle Hybernia začíná v 19:30. Vstupenky jsou v ceně od 490 korun a k dispozici jsou také studentské vstupenky do I. a II. kategorie s 25% slevou.

Interpreti:
Tomatito

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, španělské celebrity, kytaristé, hudebníci, zahraniční kytaristé, zahraniční hudebníci, španělští hudebníci, španělští kytaristé, Tomatito foto, Tomatito fotky, Tomatito video, Tomatito Praha, Tomatito festival, Tomatito Kytara napříč žánry, Tomatito flamenco, Tomatito Česko, Tomatito syn, Tomatito Hijo
TOPlist