Na dřeň: Příběh lásky dvou naprosto odlišných lidí!

28.03.2013

Romantické drama vypráví o vztahu ženy bez nohou a muže, který má těžký problém s agresivitou! V hlavních rolích francouzsko-belgického filmu Na dřeň excelují Marion Cotillard a Matthias Schoenaerts. 

dren
Foto: Falcon

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně do jihofrancouzského města Antibes. Ali dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy.

V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost.

Film, který byl natočen podle stejnojmenného souboru povídek kanadského spisovatele Craiga Davidsona, sbírá samé pozitivní ohlasy. Snímek, který natočil renomovaný režisér a scenárista Jacques Audiard (Falešný hrdina, Čti mi ze rtů nebo Prorok), už získal čtyři Césary, soutěžil v Cannes a dočkal se také dvou nominací na Zlatý glóbus.

Snímek Na dřeň je klasickou francouzskou vztahovkou - ovšem v pozitivním slova smyslu - která nepostrádá dobrý scénář, uvěřitelný příběh a především zaznamenáníhodné herecké výkony hlavních představitelů, zejména pak držitelky Oscara (a Českého lva!) Marin Cotillard, která opět hraje jako o život ...

Francouzsko-belgické romantické drama Na dřeň/De Rouille et d'os má v českých kinech premiéru 28. března 2013.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Marion Cotillard, Bouli Lanners, Jacques Audiard, Matthias Schoenaerts, Céline Sallette

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, zahraniční režiséři, režiséři, francouzské herečky, francouzští režiséři, francouzští herci, francouzské filmy, evropské filmy, belgické filmy, Jacques Audiard režie, Jacques Audiard film, Jacques Audiard Na dřeň
TOPlist