Muž z oceli: Henry Cavill alias Superman zachraňuje Zemi!

21.06.2013

Po sedmi letech půstu opět vlétne na plátna kina superhrdina s velkým S na hrudi! Nejnovější adaptaci slavného komiksu o Supermanovi zfilmoval režisér Zack Snyder, který svůj akční blockbuster nazval - zcela netradičně - Muž z oceli!

muz
Foto: Warner Bros. CZ

Mladý chlapec (Henry Cavill) zjistí, že má mimořádné schopnosti a že není z této planety. Jako mladý muž se vydá na cestu za zjištěním, odkud pochází a s jakým záměrem byl vyslán na Zemi. Ale hrdina, který má zachránit svět před zničením a stát se symbolem naděje pro celé lidstvo, se v něm teprve musí objevit.

Režisér Zack Snyder (47) natočil takové akční perly posledních let jako Úsvit mrtvých, 300: Bitva u Thermopyl nebo Strážci - Watchmen. Jeho předposlední snímky - Legenda o sovích strážcích a Sucker Punch - však už takové nadšení publika a kritiky nevyvolaly ...

Slavný tvůrce si však tento neúspěch vynahradil svým posledním dílem, kterým opět vrátil do hry slavného komiskového hrdinu, jehož zmrtvýchvstání se v roce 2006 filmem Superman se vrací nepodařilo. To však není případ snímku Muž z oceli, který má díky diváckému zájmu jistotu, že za dva roky uvidíme jeho pokračování.

Akční film je opravdový blockbuster v tom dobrém slova smyslu, ale audivizuální zážitek poněkud kazí dvě věci - jednak otřesný patos a druhak přepálená délka. Ale pokud zvládnete sledovat (a neusnout) snímek, kde je dynamickým, leč opakujícím se akčním scénám věnována celá polovina filmu, je Muž z oceli přesně pro vás!

Americko-kanadsko-britské akční sci-fi Muž z oceli/Man of Steel je v českých kinech k vidění od 20. června 2013. 

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Amy Adams, Laurence Fishburne, Henry Cavill, Michael Shannon, Zack Snyder, Diane Lane, Russell Crowe, Kevin Costner

Filmy:
Muž z oceli

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, Zack Snyder režie, Zack Snyder film, Zack Snyder Muž z oceli, Zack Snyder Man of Steel
TOPlist