Musíme si promluvit o Kevinovi aneb Tilda Swinton má doma grázla!

21.03.2012

Co prožívá matka, jejíž syn zastřelil sedm spolužáků a třídní učitelku? V hlavní roli britsko-amerického dramatu Musíme si promluvit o Kevinovi, který je dosti depresivní podívanou, se představí oscarová herečka Tilda Swinton!

tilda
Foto: AČFK

Eva (Tilda Swinton) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti a lásky tak pokračuje dál ...

Film Musíme si promluvit o Kevinovi natočila jako svůj třetí celovečerní snímek zkušená skotská režisérka Lynne Ramsay (42), která debutovala dramatem Ratcatcher (1999) a poté natočil snímek Morven Callar (2002). Všechny její díla se vyznačují tím, že ústředním motivem příběhů jsou různé tragické události (vražda, sebevražda, smrt blízkého člověka) a nejinak tomu je i u jejího zatím posledního snímku.

Diváci mohou film natočený podle stejnojmenné knihy Lionela Shrivera zhlédnout nikoli v multiplexech, ale ve vybraných kinech, čemuž se nelze divit. Těžko bychom mohli najít široko daleko depresivnější snímek, který v divácích vyvolává úzkost a snad i bezmoc.

A navíc: Tilda Swinton, která byla za svůj výkon nominována na Zlatý glóbus, hraje part matky opravdu excelentně, čímž výrazně podtrhuje celkové vyznění filmu, jenž je poněkud nestravitelný pro popcornové masy.

Americko-britské drama Musíme si promluvit o Kevinovi/We Need to Talk About Kevin je ve vybraných českých kinech k vidění od 23. března 2012.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Siobhan Fallon, Lynne Ramsay, John C. Reilly, Tilda Swinton

Filmy:
Musíme si promluvit o Kevinovi

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, britské herečky, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, britské filmy, britští herci, Právě v kinech, Musíme si promluvit o Kevinovi trailer, Musíme si promluvit o Kevinovi film, Musíme si promluvit o Kevinovi foto, Musíme si promluvit o Kevinovi fotky, Musíme si promluvit o Kevinovi ukázka, Musíme si promluvit o Kevinovi premiéra, Musíme si promluvit o Kevinovi video, Musíme si promluvit o Kevinovi drama, Lynne Ramsay film, Lynne Ramsay režie
TOPlist