Modrý tygr: Moderní pohádka navazující na tradici dětských filmů!

21.02.2012

Český snímek vypráví o tom, co se stane, když se v centru hlavního města objeví podivné modré zvíře! Film Modrý tygr má být dobrodružný a humorný rodinný film, který chce do kina (a do světa fantazie) nalákat děti i jejich rodiče.

tygr

Foto: CinemArt

Středobodem všeho dění je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada, ukrytá uprostřed hlučícího města. Dva kamarádi Johanka (Linda Votrubová) a Matyáš (Jakub Wunsch) žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči (Barbora Hrzánová a Jan Hartl).

Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby na jejím místě mohl postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa ...

Částečně animovaný film Modrý tygr je adaptací stejnojmenné dětské knížky Terezy a Juraje Horváthových a zároveň režijním debutem Petra Oukropce (40), producenta filmů Šeptej, Návrat idiota, Venkovský učitel nebo Děti noci. Film vznikal pod režijní supervizí dvojnásobného držitele Českého lva Bohdana Slámy.

Snímek určený pro nejmladšího diváka se snaží navázat na tradici českých, resp. československých filmů pro děti a mládež, s nimiž jsme před sametovou revolucí slavily úspěchy i ve světě. Jak ale debutantský pokus renomovaného producenta společnosti Negativ dopadl?

První diváci, kteří film viděli, sice oceňují úžasnou a magickou animaci, ale zároveň kritizují nezvládnutý scénář, jenž je plný nepochopitelných nelogičností. Navíc se film chvílemi tváří jako angažovaná ekologická agitka, což dětští diváci zrovna neocení a dospělé spíš znechutí.

Česká rodinná komedie Modrý tygr má premiéru 23. února 2012.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Libuše Havelková, Jan Vondráček, Barbora Hrzánová, Hynek Čermák, Anna Polívková, Jan Hartl

Filmy:
Modrý tygr

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, české pohádky, dětské filmy, Modrý tygr foto, Modrý tygr fotky, Modrý tygr video, Modrý tygr trailer, Modrý tygr film, Modrý tygr ukázka, Modrý tygr premiéra, Modrý tygr debut, Petr Oukropec, Petr Oukropec film, Petr Oukropec debut, Petr Oukropec režie, Petr Oukropec Modrý tygr
TOPlist