Mizející vlny: Erotická sci-fi romance o cestě do lidské mysli!

13.03.2013

Koprodukční film litevské režisérky vypráví o dobrodružství v mozku někoho druhého! Erotická sci-fi romance Mizející vlny navazuje na téma filmů Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Počátek a zcela redefinuje žánr sci-fi prostřednictvím cesty do lidské mysli!

vlny
Foto: ArtCam

Film vypráví příběh mladého informatika Lukase, který se zúčastní kontroverzního mezinárodního experimentu – vstupuje do mysli mladé ženy Aurory v komatu, aby ji pomohl navrátit vědomí. Jenže místo toho se zaplete do osidel ženiných vášní a fantazií, což zcela naruší jeho reálný život ...

Fantastické melodrama o lásce a touze po spojení má být metaforou dnešního prorůstání technologií a mysli, a zároveň tělesným dobrodružstvím, kde ohledávání vlastního těla nemá žádné limity.

Litevská režisérka Kristina Buožytė (31) debutovala v roce 2008 celovečerním snímkem Sběratelka, který měl premiéru v soutěžní sekci Na východ od Západu na MFF Karlovy Vary a poté byl s úspěchem promítán na více než třiceti filmových festivalech.

Snímek Mizející vlny/Aurora, který je jejím druhým celovečerním dílem, získal Cenu pro nejlepší evropský fantastický film roku 2012 a na festivalu v Karlových Varech Zvláštní uznání poroty v sekci Na východ od západu.

Diváci se však v hodnocení filmu nemohou shodnout - pro jedny to je nudná dvouhodinovka, která se potácí někde mezi záběry ze swingers párty a rádobyuměním, pro druhé skvostná, takřka surreálná, ukázka práce se zvukem a světlem. Anebo je to podle traileru celé jen o běžících nahých zadcích? :-)

Litevsko-francouzsko-belgický sci-fi thriller Mizející vlny/Aurora je v českých kinech k vidění od 14. března 2013.

Celebrity:
Maciej Marczewski, Frédéric Andrau, Marius Jampolskis, Gabija Jaraminaite, Brice Fournier, Kristina Buozyte

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, režisérky, zahraniční režisérky, francouzské filmy, evropské filmy, belgické filmy, Mizející vlny, Mizející vlny foto, Mizející vlny fotky, Mizející vlny video, Mizející vlny trailer, Mizející vlny premiéra, Aurora film, Aurora trailer, Mizející vlny ukázka, Mizející vlny film, Mizející vlny Aurora, Mizející vlny sci-fi, Kristina Buozyte film, Kristina Buozyte režie, Kristina Buozyte Aurora, litevské filmy, litevské celebrity, litevské režisérky, litevští herci, litevské herečky
TOPlist