Mistr: Snímek oceněný na festivalu v Benátkách v českých kinech!

07.01.2013

Americké drama, které je mnohými kritiky považována za kontroverzní, se odehrává v padesátých letech v USA! Snímek Mistr natočil cenami ověnčený režisér Paul Thomas Anderson (42), který v minulosti získal již pět nominací na Oscara.

master
Foto: Aerofilms

USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem.

Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem (Philip Seymour Hoffman), který je právě se svou oddanou ženou (Amy Adams) a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd nazývaný „Mistr“, je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho „léčby“ podle vlastní teorie a mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto.

Režisér Paul Thomas Anderson (42), který se proslavil snímky jako Gambler, Hříšné noci, Magnolia, Opílí láskou a Až na krev, prohlásil, že zásadní vliv na jeho inspiraci při natáčení na něj měl film Let There Be Light z roku 1946.

Film Mistr, která má tři nominace na Zlaté glóby, na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách zvítězil hned ve třech kategoriích - Paul Thomas Anderson si odnesl cenu za režii, Philip Seymour Hoffman (Lancaster Dodd) a Joaquin Phoenix (Freddie Quell) potom ceny za své herecké výkony.

Kritici i první diváci se shodli, že po režijní i herecké stránce je Mistr naprosto precizním dílem, které nemá v současné tvorbě obdoby. Horší je to už s jeho uměleckým vyzněním, které může na jedny působit jako odvážný film zabývající se náboženskou vírou, ale pro druhé to může být nudná ukázka podprahové, či lépe řečeno duchovní manipulace ...

Americké drama Mistr/The Master má v českých kinech premiéru 10. ledna 2013. 

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams, Paul Thomas Anderson, Laura Dern

Filmy:
Mistr

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, Mistr foto, Mistr fotky, Mistr video, Mistr trailer, Mistr premiéra, Mistr ukázka, Mistr film, Mistr drama, Paul Thomas Anderson Mistr, Paul Thomas Anderson režie, Paul Thomas Anderson film, Paul Thomas Anderson The Master
TOPlist