Mission Impossible IV: Tom Cruise sepisuje Ghost Protocol!

16.12.2011

Hollywoodská hvězda se vrací po pěti letech od poslední mise opět jako agent Ethan Hunt! Dlouho očekávaný akční thriller Mission Impossible IV - Ghost Protocol, který se částečně natáčel v České republice, natočil režisér Brad Bird!

ghost
Foto: Bontonfilm

Špionážní agentura IMF má obrovský problém. Právě když její eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), provádělo tajnou operaci v Moskvě, spáchal kdosi úspěšný bombový útok na Kreml. Ruští představitelé jsou rozezlení na nejvyšší míru a mluví dokonce o válečném aktu.

A protože se všechny nitky sbíhají právě u IMF, americký prezident dá pro jistotu od agentury oficiálně ruce pryč vyhlášením „Ghost Protocolu“, čímž ji odřízne od zdrojů, zázemí, podpory a z jejích členů udělá lidi na odstřel.

Krátce po tomto byrokratickém úderu umírá násilnou smrtí její oficiální šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt se proto pokusí o nemožné. Společně s trojicí věrných a odhodlaných kolegů (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) se pokusí najít pachatele útoku a smýt tak ze sebe veškerou vinu. Tahle mise bude ovšem skutečně nesplnitelná ...

Mission Impossible - Ghost Protocol vznikal na různých místech naší zeměkoule - natáčení probíhalo ve Vancouveru, Praze, Dubaji a dalších ruských a indických lokacích. Vedle Prahy američtí filmaři v České republice využili k natáčení také prostory bývalé věznice v Mladé Boleslavi.

Režie se nechopil žádný machr akčního žánru, ale Brad Bird, pro něhož to je první neanimovaný film. Tento tvůrce je totiž znám jako režisér úspěšných animáků jako Železný obr (1999), Úžasňákovi (2004) nebo Ratatouille (2007). 

Akční snímek je již čtvrtým pokračováním slavné série, která začala v roce 1996 první dílem (také vznikal v Praze) a pak pokračovala dvojkou z roku 2000 a trojkou natočenou v roce 2006. Fanoušci, pro které je nepřekonatelná jednička a trojka (dvojka je naopak v nemilosti!), jsou s nejnovějším příběhem Ethana Hunta spokojeni a označují čtyřku jako návrat ke kořenům.

Film se však nevyhne kritice, která míří především na nevýrazné záporné postavy a poněkud slabší závěr, včetně finále. Také metráž filmu (přes dvě hodiny) už značně přesahuje divákovy fyzické možnosti udržet pozornost. Ale kvůli krásám matičky Prahy a kvůli neuvěřitelnému zdolávání nejvyššího mrakodrapu světa to stojí za vidět!

Americký akční thriller Mission Impossible IV/Mission Impossible - Ghost Protocol je v českých kinech k vidění od 15. prosince 2011.

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Brad Bird, Tom Wilkinson, Simon Pegg, Paula Patton, Michael Nyqvist, Josh Holloway, Jeremy Renner, Tom Cruise

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Právě v kinech, Mission Impossible - Ghost Protocol, Mission Impossible - Ghost Protocol trailer, Mission Impossible - Ghost Protocol foto, Mission Impossible - Ghost Protocol fotky, Mission Impossible - Ghost Protocol video, Mission Impossible - Ghost Protocol premiéra, Mission Impossible - Ghost Protocol film, Brad Bird film, Brad Bird režie, Mission Impossible IV
TOPlist