Miro Žbirka zakončil své symfonické turné ve Státní opeře!

11.11.2011

Miro Žbirka (59) s kapelou a symfonickým orchestrem Cappella Istropolitana sklidili obrovské ovace! Státní opera Praha totiž hostila v pondělí 7. listopadu závěrečný koncert jeho Symphonic Tour 2011!

Miroslav Žbirka
Zdroj: Johanna Turner

Sympatie publika a hlasitý potlesk měl Miroslav Žbirka (59) už od samotného začátku jedinečného koncertu, jež zahájil skladbou 22 dní. Píseň Biely kvet, kterou už zpíval s publikem, uzavřela první část vystoupení odehraného akusticky. Poté na řadu přišel křest CD/DVD  „Symphonic Album“ nahraného právě ve spolupráci se symfonickým orchestrem města Bratislavy Cappella Istropolitana.

Kmotry byli tvůrci samotní – dirigent orchestru Adrian Kokoš a autor většiny aranží Martin Hybler. V druhé části koncertu už za doprovodu symfoniků zazněl výběr největších hitů jeho kariéry (Balada o poľných vtákoch, Atlantída, Len s ňou, Deny či Čo bolí to prebolí a další).Po závěrečné skladbě Mám rád vzdalo publikum poctu zpěvákovi obrovským potleskem ve stoje. Všechny čtyři koncerty turné – v Brně (17.10.), v Ostravě (26.10.), v Plzni (2.11.) a v Praze (7.11.) – byly vyprodané a pražský koncert dokonce více než měsíc dopředu.

miro
Meky zdraví nadšené diváky!
Foto: Johanna Turner

Fanoušci, které nestihli ani jeden koncert turné, nemusí smutnit - většinu skladeb naleznou na Symphonic Albu, které vyšlo 17. října 2011. Jde však o limitovanou edici i s DVD se záznamem koncertu s orchestrem z Obecního domu. Tak rychle, než ho vyprodají!

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Miroslav Žbirka

Interpreti:
Capella Istropolitana

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, youtube, zpěváci, slovenské celebrity, youtube video, youtube com, slovenští zpěváci, hudebníci, muzikanti, slovenští hudebníci, slovenští muzikanti, Meky Žbirka, Meky Žbirka foto, Meky Žbirka photo, Meky Žbirka video, Meky Žbirka album, Meky Žbirka deska, Capella Istropolitana nahrávání, Capella Istropolitana music, Capella Istropolitana hudba, Meky Žbirka nové album, Meky Žbirka nová deska, Meky Žbirka videoklip, Meky Žbirka píseň, Meky Žbirka zpěv, Adrian Kokoš, symfonické album, Symphonic Tour 2011, Miro Žbirka Symphonic Tour 2011
TOPlist