Stalo se neuvěřitelné! Ikona normalizačního popu podpořila představitele žánru horrorcore! Tak v tom případě už mohou pořadatelé začít uvažovat o zrušení celé té šaškárny s názvem Český slavík, která nám už několik desítek let tvrdí, že její výsledky vypovídají něco o umělecké popularitě.

Michal David
Zdroj: TV Barrandov

Michal David (53), která byl vždy považován za konformního člověka, jenž nechce nikoho moc naštvat nebo urazit, se vzepjal k vrcholnému výkonu a po vzoru svých mladších kolegů se tzv. odhlásil z hudební ankety Český slavík.

Čtěte také

V reálu to sice nic neznamená (protože v anketě popularity přihlášky vlastně neexistují), ale zpěvákovo gesto je přesto důležitým okamžikem kauzy, která už několik dní rezonuje v českých médiích.

Jde o to, že rapper Martin Pohl alias Řezník, jehož některé texty jsou ... ehm ... velmi nekorektní, měl vyhrát hlasování v kategorii Hvězda internetu, ale na poslední chvíli se jej pořadatelé Slavíka rozhodli diskvalifikovat s odůvodněním, že jeho tvorba je nevhodná a násilná.

Michal David nyní uštědřil slavné hudební anketě poslední ránu - v médiích prohlásil, že se distancuje od Českého slavíka, protože je to "zprofanovaná anketa". Pořadatelé podle něj ovlivňují výsledky a to prý už není fair play ...

Čtěte také

Co z toho plyne? Pokud Řezníka podpoří věční rebelé (a ruku na srdce trochu pozéři) jako Matěj Ruppert, Xindl X a Tomáš Klus, lze to považovat za pokus, jak na sebe upozornit, ale pokud se na jeho stranu přidá taková celebrita jako Michal David, tak to svědčí o tom, že Český slavík existuje snad už jenom kvůli Karlovi Gottovi a Lucii Bílé. A to je trochu málo, ne?

Popový zpěvák a skladatel se tedy zachoval jako chlap a my se jen těšíme, že Řezníka konečně zařadí do své stáje a dá mu nějakou pěknou roli dle jeho gusta - třeba ve svém muzikálu Kat Mydlář!