MFF Berlinale: 22 filmů v soutěži a 3 čeští zástupci!

19.01.2011

V hlavní sekci mezinárodního filmového festivalu Berlinale se letos představí 22 snímků! Festival, která se uskuteční od 10. do 20. února 2011 a objeví se na něm také české filmy.


Film Dům Zuzany Liové!
Foto: Petra Lajdová

Festival Berlinale bude zahájen 10. února projekcí westernu bratrů Ethana a Joela Coenových Opravdová kuráž. V tomto roce bude soupeřit o Zlatého medvěda celkem šestnáct filmů z devatenácti zemí.


Nesvatbov - trailer!

Mimo oficiální část programu 61. ročníku přehlídky uvedou němečtí organizátoři íránskou sportovní komedii Offside Džafara Panahího, který byl nedávno odsouzen íránským režimem k šesti letům vězení za film o demonstracích po loňských prezidentských volbách. Festival tak vyjádří s íránským režisérem svou solidaritu.

Čtěte také


V oficiálním programu berlínského festivalu budou promítnuty i tři filmy z české produkce, bohužel všechny v sekci Forum mimo hlavní soutěž. Bude to dokument o slovenské vesničce Nesvatbov režisérky Eriky Hníkové, soukromý celovečerní debut režiséra Václava Kadrnky Osmdesát dopisů a česko-slovenský debut režisérky Zuzany Liové Dům s Taťánou Medveckou a Miroslavem Krobotem v hlavních rolích.

Na souběžně konaném Evropském filmovém trhu se pak představí další čtyři české filmy (Kuky se vrací, Pouta, 3 sezóny v pekle a Ať žijí rytíři!). Čeští filmaři také zájemcům pustí ukázku z dokončovaného filmového debutu exprezidenta Václava Havla Odcházení.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hailee Steinfeld, Zuzana Liová, Matt Damon, Jeff Bridges, Václav Kadrnka, Joel Coen, Ethan Coen, Josh Brolin, Barry Pepper, Dakin Matthews

Filmy:
Pouta, Maršál, True Grit, Kuky se vrací, 3 sezóny v pekle, Osmdesát dopisů, Odcházení, Opravdová kuráž, Dom, Nesvatbov

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, youtube, americké celebrity, herci, youtube video, američtí herci, youtube com, američtí režiséři, režiséři, václav havel, Nesvatbov trailer, True Grit film, True Grit berlinale, True Grit western, Maršál, Paul Rae, Bratři Coenové, ať žijí rytíři
TOPlist