Metalista Randy Blythe si oddechl - soud uznal, že nezabil fanouška!

05.03.2013

Městský soud v Praze v úterý zprostil amerického zpěváka obžaloby ze zabití fanouška na koncertě! Randy Blythe (42) čelil hrozbě mnohaletého pobytu v české věznici za to, že v roce 2010 během vystoupení své kapely Lamb of God shodil fanouška z pódia a ten později na následky zranění zemřel.

Randy Blythe
Zdroj: Matthias Bauer, wikipedia.org

Randy Blythe (42), kterému žalobce navrhoval pět let vězení, nakonec odešel od soudu jako nevinný. Podle soudu totiž není žalovaný skutek trestným činem, a zprostil zpěváka obžaloby. Rozsudek však není pravomocný, a tak není jisté, zda se státní zástupce neodvolá.

Čtěte také

Pro rozhodování soudu byla důležitá výpověď znalce, který potvrdil, že devatenáctiletý mladík se nemohl při pádu přetočit o 180 stupňů, a pokud by padal popředu, nemohl by dopadnout na týl hlavy. To údajně znamenalo, že ho Randy Blythe nemohl z pódia strčit, ale že mladík musel aktivně skákat.


Rodina prostřednictvím svého zmocněnce u soudu uplatňovala též náhradu škody ve výši 10 miliónů korun, ale soud ji s nároky na odškodnění odkázal na civilní řízení.

Čtěte také

Podle zpěvákova obhájce selhala v první řadě pořadatelská služba. Fanoušek navíc - jako mnozí jiní - pochopil špatně zpěvákova slova a domníval se, že je slavný metalista zve na pódium. Na rozdíl od jiných ale za svůj omyl zaplatil životem ...

Randy Blythe v závěrečné řeči zbytečné smrti svého fanouška litoval a označil ji za tragickou událost. Nakonec prohlásil, že bude-li odsouzen, přijme to jako muž, a bude-li osvobozen, přijme jeho kapela taková bezpečnostní opatření, aby se na jejich koncertech už nikdy nic podobného nestalo.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Randy Blythe

Interpreti:
Lamb Of God

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, americké celebrity, zahraniční zpěváci, američtí zpěváci, zahraniční kapely, metalové kapely, Randy Blythe foto, Randy Blythe fotky, Randy Blythe zatčení, Randy Blythe kapela, Randy Blythe metal, Randy Blythe pražský koncert, Randy Blythe zabití fanouška, Randy Blythe video, Randy Blythe Lamb of God, soud s celebritou, soud se zpěvákem, Randy Blythe osvobození, Randy Blythe rozsudek
TOPlist