Mekong Hotel: Thajské drama na hranici dokumentu a fikce!

07.05.2013

Dokumentárně pojatý film vypráví tajemný příběh thajského hotelu na břehu řeky Mekong! Snímek Mekong Hotel natočil zřejmě nejvýznamnější thajský režisér současnosti Apichatpong Weerasethakul.

mekong
Foto: Cinema Glok

Mekong Hotel nás zavádí do hotelu poblíž řeky Mekong na severovýchodě Thajska, v místě kde řeka tvoří hranici mezi Thajskem a Laosem. Režisér zkouší se svým štábem v pokojích a dalších prostorách hotelu film nazvaný Zahrada extáze, který napsal již před mnoha lety.

Snímek střídá realitu s fikcí a pokouší se vyjádřit vazby mezi dcerou a matkou - upírkou, vztah mladých milenců a řekou. Mekong Hotel se natáčel v době, kdy Thajsko zasáhly velké povodně, a tak se mimo jiné volně dotýká otázek destrukce, politiky i snění o budoucnosti.

Thajský režisér Apichatpong Weerasethakul (42) se prosadil jako jeden z nejoriginálnějších tvůrců současné kinematografie. Jeho pět celovečerních filmů, krátké filmy a výtvarné instalace získaly široké mezinárodní uznání a řadu festivalových ocenění, včetně Zlaté palmy v Cannes v roce 2010 za film Strýček Búnmí.

Netradiční asijský snímek trvající necelou hodinu je povinností pro fanoušky režiséra Apichatponga Weerasethakula a pro milovníky thajské kinematografie, videoartu, asijských mýtů, drnkání na kytaru a filmů na hranici mezi dokumentem a fikcí. Ostatní diváci by se mu měli vyhnout obloukem, aby nedošli psychické újmy ...

Thajsko-britské drama Mekong Hotel má v českých kinech premiéru 9. května 2013.

Celebrity:
Apichatpong Weerasethakul

Filmy:
Mekong Hotel

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, youtube, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, youtube com, zahraniční režiséři, režiséři, britské filmy, thajské celebrity, asijské filmy, thajské filmy, thajské herečky, thajští režiséři, thajští herci, Apichatpong Weerasethakul režie, Apichatpong Weerasethakul film, Apichatpong Weerasethakul Mekong Hotel
TOPlist