Matthew McConaughey zpět na vrcholu jako Obhájce!

08.08.2011

Americký film Obhájce nás zavede do soudní síně, kde by se dusno dalo krájet! V hlavních rolích právnického dramatu září dvojice Matthew McConaughey a Ryan Phillipe, kterým zdatně sekunduje Marisa Tomei.


Foto: Bioscop

Michael "Mick" Haller (Matthew McConaughey) je charismatický trestní advokát z Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí.Film Obhájce režíroval Brad Furman podle scénáře Johna Romana, vytvořeného podle literární předlohy slavného spisovatele Michaela Connellyho. Mladý režisér má za sebou jen jeden snímek - průměrné krimi Úlovek (2007), ale podle prvních reakcí se v novém filmu režijně opravdu překonal. Drama Obhájce sice připomíná podobně "právnicky" laděné filmy jako je třeba Michael Clyton nebo Vyvolávač deště, ale díky inteligentnímu scénáři jde o napínavou podívanou, která se od obyčejné detektivky mění v takřka krimidrama.

Matthew McConaughey konečně po mnoha letech dostal pořádnou charakterní roli, a tak se snad vymaní ze karikaturních postav playboyů nebo sportovců, které prozatím ztvárňoval. Diváci i zahraniční kritici se totiž shodli, že mu role úlisného a namachrovaného advokáta vcelku sedla.

Americké drama Obhájce/The Lincoln Lawyer má v českých premiéru 11. srpna 2011.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Marisa Tomei, Josh Lucas, Michael Paré, Bob Gunton, Frances Fisher, Margarita Levieva, Shea Whigham, John Leguizamo, Ryan Phillippe, Pell James, Michael Pena, Bryan Cranston, Katherine Moennig, William H. Macy, Matthew McConaughey, Laurence Mason

Filmy:
Obhájce

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Obhájce foto, Obhájce film, Obhájce premiéra, Obhájce video, Obhájce trailer, Obhájce drama, The Lincoln Lawyer, The Lincoln Lawyer film, The Lincoln Lawyer movie, The Lincoln Lawyer trailer, The Lincoln Lawyer photo, The Lincoln Lawyer video, Brad Furman, Brad Furman film, Brad Furman movie, Brad Furman režie
TOPlist