Lionel Richie přijede v říjnu 2012 zahrát do Prahy!

07.03.2012

Americký zpěvák, skladatel a producent představí v pražské O2 areně novinky z alba Tuskegee! Lionel Richie (62), který se vrací do Prahy po pěti letech, vystoupí 20. října 2012.

Lionel Richie
Zdroj: Dwight McCann, wikipedia.org

Lionel Richie (62), který je držitelem pěti ceny Grammy, Oscara a Zlatého glóbu, se ve svém novém albu vrací k hudebním kořenům. Tuskegge je totiž název města v Alabamě, kde se americký zpěvák narodil. Snad i proto je tato deska jedním z nejdůležitějších alb, které kdy v životě natočil.

Hudebník získal v roce 1984 získal dvě Grammy Award v kategorii The Album of the Year 1984 za album Can't Slow Down. Také společně s Michaelem Jacksonem zkomponoval píseň We Are the World

Album Tuskegee obsahuje třináct největších hitů, které umělec nahrál se svými přáteli a hvězdami country jako jsou Shania Twain, Kenny Rogers, Tim McGraw, Rascal Flatts, Kenny Chesney, Billy Currington, Willie Nelson či Jimmy Buffett.

Lionel Richie v rámci svého turné zavítá také do Rakousku, Belgie, Dánska, Finska, Francie, Nizozemí, Maďarska, Irska, Lucemburska, Monaka, Norska, Švédska i Velké Británie. Kromě novinek pochopitelně zazní i "best of" z jeho více než třicetileté kariéry, během níž prodal na 100 milionů alb.

Oficální předprodej lístků v hodnotě od 1 090 do 1 990 začíná 21. března, zatímco album Tuskegee by se mělo na trhu objevit 12. března.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Lionel Richie

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, americké celebrity, zahraniční zpěváci, američtí zpěváci, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, Lionel Richie foto, Lionel Richie fotky, Lionel Richie koncert, Lionel Richie Česko, Lionel Richie Praha, Lionel Richie hudba, Lionel Richie pražský koncert, Lionel Richie video, Lionel Richie videoklip, Lionel Richie ČR
TOPlist