Lincoln: Favorit letošních Oscarů přichází do českých kin!

25.01.2013

Životopisné drama Stevena Spielberga popisuje období posledních čtyř měsíců života amerického prezidenta Abrahama Lincolna! V hlavní roli filmu Lincoln, jež získal jedenáct nominací na Oscara, exceluje herec Daniel Day-Lewis.

lincoln
Foto: Bontonfilm

Film odhaluje nejriskantnější a nejodvážnější rozhodnutí amerického vůdce v době, kdy se vyostřuje otázka otroctví a zemí zmítá válka. Lincoln může konflikt ukončit, ale rozhodne se hrát vyšší politickou hru, kterou je snaha zrušit otroctví.

Sám sobě musí zodpovědět, zda za ni další promarněné životy stojí. V ten okamžik musí Lincoln využít veškerý talent, odvahu a morální sílu. Musí učinit rozhodnutí, díky němuž se stane legendou ...

Film vznikl podle scénáře nositele Pulitzerovy ceny Tonyho Kushnera a režie se chopil proslulý Steven Spielberg (67), trojnásobný držitel Oscara za filmy Schindlerův seznam (1993) a Zachraňte vojína Ryana (1998). Hlavní úlohy muže, který odnepaměti osciluje mezi mýtem a historickou postavou, se zhostil irský herec a také držitel dvou Oscarů Daniel Day-Lewis.

Příběh znázorňuje muže plného paradoxů - jako baviče a vážného muže, hravého vypravěče a nelítostného politického hráče, prozíravého vůdce a zranitelného otce, a je určitě dobře, že vznikl tento velkolepý hollywoodský spektákl.

Režisér se bohužel neubránil patosu (včetně všemožných vzletných a patetických projevů), jež je tak typický pro žánr životopisného filmu. Abraham Lincoln tak sice vypadá jako muž paradoxů, ale zároveň jako černobílá fugura - jako ilustrativní postava z učebnic dějepisu, které chybí kriticka reflexe. I přes tyto nedostatky jej však Oscar nemine!

Americké životopisné drama Lincoln je v českých kinech k vidění od 24. ledna 2013.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Daniel Day-Lewis, Tommy Lee Jones, Hal Holbrook, James Spader, John Hawkes, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Steven Spielberg

Filmy:
Lincoln

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, Steven Spielberg režie, Steven Spielberg film, Lincoln film, Lincoln trailer, Lincoln foto, Lincoln fotky, Lincoln drama, Lincoln životopis, Steven Spielberg Lincoln, Lincoln premiéra, Lincoln ukázka, Lincoln video, Daniel Day-Lewis Lincoln
TOPlist