Young Jeezy

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, Rapper

Místo narození: USA, Jižní Karolína, Columbia

Žánry: rap , emo , gangsterský rap , jižanský rap , Atlanta

Hodnocení Young Jeezy

Přitažlivost
0% (0 hlasů) 16869.místo
Talent
80% (1 hlasů) 11939.místo
Inteligence
50% (1 hlasů) 14584.místo
Vtipnost
60% (1 hlasů) 13428.místo

Fotky Young Jeezy (136)

Videoklipy Young Jeezy (256)

Písně Young Jeezy (741)

Všechny písně Young Jeezy (741) »

Diskografie Young Jeezy (18)

The Inspiration ( 19 Dec 2006)
80 Jeez ( 6 Apr 2009)
Celá diskografie Young Jeezy (18) »

Životopis Young Jeezy Upravit životopis

Jay Jenkins (* 12. října 1977, Columbia, Jižní Karolína, USA), spíše známý jako Young Jeezy a dříve jako Lil J je americký rapper a člen skupiny USDA. Jde o bývalého člena skupiny Boyz N da Hood. Proslul používáním výrazu Trap (související s prodejem drog). Jeho nejúspěšnějším albem se stalo The Inspiration: Thug Motivation 102 (2006). Největším hitem pak píseň Soul Survivor (ft. Akon).

Stručná biografie

Narodil se v městě Columbia roku 1977, ale brzy se jeho rodina přestěhovala do Atlanty, Georgia. Když vyrůstal, jeho rodiče se rozvedli a on trávil čas střídavě u jednoho z nich. V sedmnácti letech byl nucen strávit devět měsíců ve vojenském tréninkovém táboře v Savannah, za držení drog.

Hudební kariéru odstartoval v roce 2001, když pod přezdívkou Lil J vydal nezávislé album Thuggin' Under the Influence (T.U.I.), na svém vlastním labelu Corporate Thugz Entertainment. O dva roky později si změnil pseudonym na Young Jeezy a vydal nezávislé album Come Shop wit Me, které obsahovalo i několik písní z předchozího alba. Po vydání získal smlouvu u Bad Boy Records, kde se stal členem skupiny Boyz n the Hood, jejichž debut byl vydán v roce 2005 a umístil se na pátém místě žebříčku Billboard 200.

Tím se mu rozběhla i sólová kariéra. Po poslechu jeho písní o něj stály společnosti jako jsou Interscope Records nebo Warner Bros., ale on se rozhodl upsat i se svým labelem Corporate Thugz Ent. Def Jamu. Jeho solo debut Let's Get It: Thug Motivation 101, vyšel v červenci 2005 a umístil se na druhém místě žebříčku Billboard 200, a to i díky singlu Soul Survivor (ft. Akon), který je jeho doposud nejúspěšnějším. Ve stejném roce, po hurikánu Katrina zpřístupnil svůj dům obětem katastrofy. V září téhož roku spolupracoval na písni rappera Gucci Manea, za kterou však nikdy nedostal zaplaceno, čímž se rozpoutal spor (beef). Jeezy nahrál dissy Stay Strapped, Break It Down a Streets On Lock, poslední zmiňovaný pochází z druhého solového alba nazvaného The Inspiration: Thug Motivation 102. Toto album vyšlo v roce 2006 a umístilo se na prvních místech hitparád Billboard 200, Top R&B/Hip-hop Albums a Top Rap Albums, stejně jako předchozí album i toto získalo platinové ocenění společnosti RIAA za milion prodaných kopií v USA. Z alba pochází úspěšné singly I Luv It a Go Getta (ft. R. Kelly).

Na přelomu let 2006 a 2007 opustil po vnitřních sporech skupinu Boyz n Da Hood, v které ho nahradil rapper Gorilla Zoe, a založil novou skupinu USDA, kterou kromě něj tvoří ještě Slick Pulla a Blood Raw. V květnu pak vychází pod Def Jamem debut této skupin nazvaný Cold Summer, ten se umístí na čtvrtém místě hitparády Billboard 200. Ve stejném roce před Vánoci, během týdne rozvezl tisíc hraček pro tisíc dětí po čtvrtích Unionville ve městě Macon a Old Fourth Ward Community v Atlantě.

Roku 2008 vydal své třetí album nazvané The Recession, které se umístilo opět na prvních místech všech tří hitparád zmíněných výše a navíc zabodovalo i v Kanadě. Ovšem album nezaznamenalo již takové prodeje, a tak se stalo "jen" zlatým. Z alba pochází hity Put On (ft. Kanye West), který byl nominován na cenu Grammy, a My President (ft. Nas). V březnu 2010 vypustil ze svého pseudonymu "Young", ale brzy tuto změnu odvolal. Od listopadu 2009 pracuje na novém albu s pracovním názvem Thug Motivation 103, z kterého pochází singl Lose My Mind (ft. Plies).

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Young Jeezy (0)

Všechny články o Young Jeezy (0) »
TOPlist