Vanessa Mae

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 4 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 1 názor

Povolání: Zpěvačka, Houslistka

Věk: 43 let

Datum narození: 27.10. 1978

Výška: 160 cm

Žánry: alternativní rock , houslová , instruentální , neoklasická , Crossover thrash

Hodnocení Vanessa Mae

Přitažlivost
91% (9 hlasů) 3873.místo
Talent
93% (11 hlasů) 5798.místo
Inteligence
92% (9 hlasů) 5358.místo
Vtipnost
82% (8 hlasů) 9397.místo

Fotky Vanessa Mae (76)

Videoklipy Vanessa Mae (83)

Písně Vanessa Mae (179)

Všechny písně Vanessa Mae (179) »

Diskografie Vanessa Mae (25)

Celá diskografie Vanessa Mae (25) »

Životopis Vanessa Mae Upravit životopis

Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson (* 27. října 1978), známá jako Vanessa-Mae, je mezinárodně známá britská popová a klasická hudebnice, proslavila se svou hrou na housle. Na mnoha albech kombinuje hru na housle s technem.

Dětství

Vanessa-Mae se narodila v Singapuru thajskému otci Varaprongovi Vanakornovi a čínské matce Pamele Tan. Poté, co se její rodiče rozvedli, si její matka vzala Angličana Grahama Nicholsona. Rodina se odstěhovala do Anglie, když byly Vanesse-Mae čtyři roky. Vyrostla v Londýně a má britské občanství.

Kariéra

Vanessa-Mae začala ve třech letech na piano a v pěti letech na housle.

V dětství byla díky pravidelnému vystupování v televizi v pořadech s klasickou muzikou docela známá ve Spojeném království. Podle Guinessovy knihy rekordů je nejmladším zaznamenaným sólistou hrajícím Beethovenovy a Čajkovského houslové koncerty, což dokázala ve věku třinácti let. Během této doby navštěvovala Francis Holland School v centrálním Londýně.

Vanessa-Mae mezinárodně debutovala na Schleswig-Holstein Musik Festival v Německu v roce 1988, a také v roce 1988 měla svůj první koncert s Filharmonickým orchestrem v Londýně.

V dubnu 2006 byla Vanessa-Mae plátkem Sunday Times Rich List označena za nejbohatší bavičku ve Velké Británii ve věkové kategorii do 30 let s odhadovaným bohatstvím okolo 64 milionů dolarů pocházejících z koncertů a z asi 10 milionů prodaných desek.

Její housle

Vanessa-Mae nejčastěji používá dva typy houslí — akustické housle Guadagnini nebo elektrické housle Zeta Jazz.

Guadagnini byly vyrobeny v roce 1761 a zakoupeny jejími rodiči v aukci za 150 000 liber. V lednu 1995 jí byly sice ukradeny, ale policie je nalezla o dva měsíce později. Vanessa-Mae jednou spadla a rozbila je, ale byly opraveny.

Používá dvoje elektrické housle Zeta Jazz, jedny z nich jsou bílé a na druhých je obtisklá vlajka USA. Do roku 2001 používala stříbrné elektrické housle Zeta Jazz.

Občas kupuje housle, později je prodává a výdělek věnuje charitě. Její housle byly vyrobeny ze 4cm,hrubého skla

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Vanessa Mae (1)

Houslistka Vanessa Mae se už na olympiádu nepodívá! Falšovala výsledky!

13.11.2014 - Zimní olympiáda v Soči proběhla před mnoha měsíci a její dozvuky se řeší ještě nyní. Konkrétně jde o známou houslistku Vanessu Mae (36).

Všechny články o Vanessa Mae (1) »
TOPlist