Tomáš Savka

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
2 antifanoušci
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Zpěvák

Věk: 40 let

Datum narození: 5.09. 1983

Místo narození: Československo, Horní Slavkov

Žánry: pop , brutal death metal , emo , noise , česko-slovenská

Hodnocení Tomáš Savka

Přitažlivost
43% (82 hlasů) 15654.místo
Talent
46% (81 hlasů) 15295.místo
Inteligence
43% (73 hlasů) 14867.místo
Vtipnost
59% (71 hlasů) 13583.místo

Fotky Tomáš Savka (42)

Videoklipy Tomáš Savka (10)

Písně Tomáš Savka (21)

Všechny písně Tomáš Savka (21) »

Životopis Tomáš Savka Upravit životopis

Tomáš Savka (* 5. září 1983, Karlovy Vary) je český sólový a muzikálový zpěvák, finalista první řady soutěže Česko hledá SuperStar.

Životopis

Narodil se v Karlových Varech a do patnácti let žil v Horním Slavkově, kde také chodil do základní školy. Po té složil úspěšně přijímací zkoušky na gymnázium v Sokolově. Už v té době ho hodně zajímala muzika. Naučil se hrát na housle, kytaru a klavír. Jeden rok studia absolvoval na výměnném pobytu na hudební škole v německém Ambergu, kde studoval jazyk a začal se věnovat i sólovému zpěvu. Gymnázium v Česku dostudoval až po jeho účasti v soutěži Česko hledá Superstar. V současné době studuje obor muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Kariéra

Na podzim roku 2003 se přihlásil do pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar, kde se postupně castingovými koly probojoval až do divácké vyřazovací části. V semifinále postoupil z druhého místa za Sámerem Issou do desetičlenného finále. Zde sice zprvu podle názorů veřejnosti patřil k adeptům na vypadnutí, ale nakonec zůstal mezi poslední čtyřkou soutěžících.

Úspěch v televizní soutěži mu zajistil zájem hudebních vydavatelů, a tak v listopadu 2004 se společností EMI music uvedl na trh své debutové album Já si tě stejně najdu. Po týdnu prodeje nosičů získal zlatou a po necelém měsíci i platinovou desku.

V témže roce také započal svojí muzikálovou kariéru, když úspěšně prošel konkurzem do českého nastudování muzikálu Miss Saigon v pražské Goja Music Hall a 8. prosince odehrál premiéru v hlavní roli vojáka Chrise. Při oslavách Silvestra 2004 se dostal do konfliktu s neznámými výtržníky a odnesl to mimo jiné i zraněním na pravé tváři. Jizva, která mu zde po incidentu zůstala, mu ale paradoxně, i s ohledem na jeho divadelní roli, pomohla k vytvoření nové image.

Na jaře roku 2005 přišla další muzikálová nabídka. Tentokrát na ztvárnění studenta Maria v již rozběhlém představení Bídníci . V roli se uchytil a zůstal až do úplné derniéry v závěru roku 2007. Jeho hereckého nadání si všiml režisér Petr Novotný a obsadil ho také do role Ježíše v činoherním představení Stabat Mater, které sé od dubna hrálo v Ladeburských zahradách Pražského hradu.

Mimo to se ale dále věnoval sólové dráze. V dubnu 2005 ho oslovil dirigent a hudebník Felix Slováček a nabídl mu spolupráci na turné svého Big Bandu. Společně tak se swingovým orchestrem objeli během dubna a května osm měst České republiky. 25. června 2005 se pak konal první sólový koncert Tomáše Savky v amfiteátru pod hradem Loket s vlastní kapelou a hosty.

Na podzim stejného roku se dostal k další herecké odnoži a to k té televizní. Zahrál si totiž sám sebe v několika epizodách nekonečného seriálu Ulice na obrazovkách TV Nova.

V říjnu vychází opět u společnosti EMI jeho druhé album Neslibuju modrý z nebe. Tentokrát se narozdíl od první spíše popové desky nese více ve swingovém duchu. Hned na to vystupuje na různých turné. Nejprve na charitativních koncertech Lidi lidem a poté doprovází po celé republice Helenu Vondráčkovou při jejích koncertech Vánoce s Helenou.

Na jaře 2006 poprvé obléká fotbalový dres sportovního klubu celebrit Amfora, a stává se tak jedním z nejmladších členů. V létě se pak zúčastnil reality show Bar, kde si téměř na dva měsíce vyzkoušel profesi barmana.

Na podzim přišly nové nabídky na role v muzikálech. Nejprve postava politruka v americkém muzikálu Producenti ve zrekonstruovaném Hudebním divadle Karlín. Později v listopadu se také poprvé objevil v dalším nově otevřeném divadle Hybernia, kde se jako první uváděl muzikál Karla Svobody Golem. Tady se Tomáš Savka zhostil role Samuela, jednoho z židovských učňů. Další premiéru si zahrál v březnu příštího roku jako básník Špína v Angelice na prknech pražského Divadla Broadway.

Zatímco působil rovnou v několika divadlech, pokračoval v sólové kariéře na koncertech různě po republice. Za píseň Nebuď hloupá získává Zlatou českou dvanáctku, protože v předchozím roce tato skladba patřila mezi nejdéle udrživší se skladby v hitparádě Českého rozhlasu.

Na jaře 2008 přišla pro změnu opět z Hybernie, kde se obnovoval muzikál Tři mušketýři, nabídka na roli hraběte Rocheforta, tedy první záporná role v jeho kariéře. Během toho také jezdil po republice s pořadem Jiřího Krampola Dobrý večer, Mr. Swing. 15. června moderoval a zpíval za doprovodu Big Bandu Felixe Slováčka v pražském Lucerna Music Baru na velkém swingovém koncertu, který spolu s Markem Libertem a Jiřím Pokorným zorganizovali ku příležitosti oslavy 70. narozenin Jiřího Krampola. Jednalo se už o třetí podobnou akci (předtím 2005 nedožitých 90 let Franka Sinatry a 2006 pocta k narozeninám Karla Hály).

Na začátku roku 2009 měl obnovenou premiéru muzikál Dracula v divadle Hybernie a Tomáš Savka získal i zde své místo, roli Stevena. Hned na to v březnu tentokrát prážská Broadway představila prvotinu z pera Bouhouše Josefa Mona Lisa a i zde dostal Savka příležitost vyniknout, jako malíř Rafael Santi.

V únoru 2010 přišla po delší době opět jedna z hlavních rolí, Frank v muzikálu Baron Prášil, dílo autorů Zdeňka Bartáka a Petra Markova. V srpnu stejného roku dostal příležitost účastnit se projektu Mirjam Landy, hrát tři týdny spolu s českými a skotskými kolegy v představeních Bílý Dalmatin (Koník) a Touha na divadelním festivalu Fringe v Edinburghu. I další léto bylo především pracovní, když zkoušel další roli v muzikále.

Tentokrát to byla postava hlavní, role Tomáše v muzikálu Osmý světadíl, což je představení složené z největších hitů skupiny Elán. 8. září Tomáš Savka dokonce odehrál i slavnostní premiéru tohoto díla v Divadle Kalich.

Muzikálové role

 • Miss Saigon – Chris
 • Bídníci – Márius
 • Producenti – Politruk
 • Golem – Samuel
 • Angelika – básník Špína
 • Tři mušketýři – Rochefort
 • Dracula – Steven
 • Mona Lisa – Raffael Santi
 • Baron Prášil – Frank
 • Osmý světadíl - Tomáš
 • Quasimodo - Phoebus
 • Robin Hood - Robin z Loxley

Činoherní role

 • Na úrovni – několik menších rolí

Diskografie

Já si tě stejně najdu
 1. Hej baby jdem! (Daniel Barták / Martin Sláma)
 2. Prašnou cestou (Florian Prengel / Martin Sláma)
 3. Kde jsi ty? (John Gordon / Martin Sláma)
 4. Motel Na konci světa (Daniel Barták / Martin Sláma)
 5. Řekni mi co chceš (Daniel Barták / Lucie Paulová)
 6. Hvězdy pro tebe (Daniel Barták / Martin Sláma)
 7. Já si tě stejně najdu (Petr Gardner / Petr Gardner)
 8. Křídla (Daniel Barták / Lucie Paulová)
 9. Všechny karty (Mirek Vydlák / Martin Sláma)
 10. We Are The Champions (Freddie Mercury / Freddie Mercury)
 11. Fuck it (Eamon Doyle / Kirk Robinson / Mark Passy, č.t. Martin Sláma)
 12. Nebeskej bar (Vlado Čulík / Martin Sláma)
 13. bonusová píseň
Neslibuju modrý z nebe
 1. Žít (Daniel Barták / Daniel Barták)
 2. Bára (Daniel Barták / Marek Libert)
 3. Nebuď hloupá (Daniel Barták / Marek Libert)
 4. Modrý z nebe (Miroslav Vydlák / Marek Libert)
 5. Svítá (Zdeněk Barták / Richard Bergman)
 6. Tebe já znám (Daniel Barták / Marek Libert)
 7. Don’t Ask Me How (Daniel Barták / Daniel Barták)
 8. Mě to nebaví (Zdeněk Barták / Marek Libert)
 9. S.T.O.M. (Daniel Barták / Daniel Barták)
 10. Jen chtít (Jamie Catto, Rollo, Sister Bliss / český text Marek Libert)
 11. Nebuď hloupá – piano version (Daniel Barták / Marek Libert)

[editovat] Kompilace

 • 2005 CZ Superhity 2005/1 - EMI, CD - 14. Motel na konci světa - Tomáš Savka
 • 2005 CZ Superhity 2005/2 - EMI, CD - 06. Nebuď hloupá - Tomáš Savka
 • 2005 CZ 12 Česká dvanáctka - , CD - 17. Kde jsi ty? - Tomáš Savka
 • 2007 Angelika - , CD - 12. Ať slova jen dál zní - Tomáš Savka

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Tomáš Savka (6)

Muži roku se prvně ukázali na přehlídce! Chudák Tomáš Savka se vedle nich právě nevyjímal…

22.06.2015 - Dvanáctka pohledných mladíků, kteří soutěží o titul Muže roku, se nedávno potkala na společné akci. Tou byla jak jinak než módní přehlídka ...

Tomáš Savka má novou přítelkyni, ale nechce se k ní znát!

10.09.2012 - Zpěvák konečně projevil své alfasamcovské sklony - jeho nová partnerka je prý vdaná a má děti!

Tomáš Savka musí zhubnout, jinak dostane vyhazov z muzikálu!

11.06.2012 - Zpěvák dostal od režiséra muzikálu Pomáda ultimátum týkající se jeho váhy!

Tomáš Savka se po šesti letech rozešel s přítelkyní!

10.02.2012 - Zpěvák a finalista první české Superstar je sám jako kůl v plotě!

Tomáš Savka vysoudil omluvu od bulváru: Není gay!

27.07.2011 - Exfinalista první řady Superstar Tomáš Savka (27) uspěl ve sporu s bulvárním magazínem!

Alžběta Stanková a Jan Révai se vydávají na Osmý světadíl!

27.06.2011 - "Bývalí Rebelové" se znovu potkají v muzikálu s největšími hity legendární kapely Elán!

Všechny články o Tomáš Savka (6) »
TOPlist