Tim Allen

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 71 let

Datum narození: 13.06. 1953

Výška: 175 cm

Hodnocení Tim Allen

Přitažlivost
96% (5 hlasů) 1747.místo
Talent
96% (5 hlasů) 4078.místo
Inteligence
96% (5 hlasů) 3597.místo
Vtipnost
98% (4 hlasů) 3196.místo

Fotky Tim Allen (82)

Životopis Tim Allen Upravit životopis

Tim Allen (13. června 1953, Denver, Colorado, USA) je americký komik, charakterní herec, dabér a bavič, pravděpodobně nejlépe známý pro svou roli v televizním sitcomu Home Improvement (Kutil Tim) a rovněž pro své role v Disneyho filmových sériích The Santa Clause a Toy Story.

Životopis

Tim Allen, narozen jako Timothy Allan Dick, je syn sociální pracovnice Marthy Katherineové a realitního agenta Geralda M. Dicka. Jeho otec zemřel v autě při srážce s opilým řidičem, když Allenovi bylo jedenáct let. O dva roky později se jeho matka vdala za svou školní lásku, úspěšného obchodního manažera, a se svými šesti dětmi se přestěhovala do Birminghamu ve státě Michigan, aby zde žila se svým novým manželem a jeho třemi dětmi. Allen studoval střední školu v Birminghamu (Ernest W. Seaholm High School), kde navštěvoval divadelní a hudební třídy (což vyústilo v jeho lásku ke klasickému piánu) a později vysokou školu v Kalamazoo (Western Michigan University). Později získal čestný titul, který byl hlavní zápletkou v epizodě páté série seriálu Home Improvement (Kutil Tim) s názvem „Is There A Doctor In The House?“

Kariéra

Allen začal svou kariéru jako komik. Na výzvu jednoho ze svých přátel se zúčastnil komediální noci v komediálním klubu v Detroitu. V době, kdy žil v Detroitu se začínal stávat známější svým účinkováním v reklamách lokálních televizí a vystupováním v komediálních show, jako například „Some Semblance of Sanity“ Garyho Thisona. Později se přestěhoval do Los Angeles, kde se stal členem The Comedy Store. Také začal sólově vystupovat v nočních talk show.

Allen získal slávu hraním v televizním seriálu Home Improvement (Kutil Tim) (1991 - 1999), kde hrál Tima „Kutila“ Taylora. Během jednoho týdne v listopadu 1994 současně hrál v nejvíce výdělečném filmu The Santa Clause, vystupoval v nejlépe hodnoceném televizním seriálu Home Improvement a napsal nejlépe se prodávající knihu v Severní Americe Don't Stand Too Close to a Naked Man (Nestůj příliš blízko nahého muže). Následující rok propůjčil svůj hlas postavě Buzze Rakeťáka ve filmové senzaci Toy Story (Příběh hraček).
Allen má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Osobní život

2. října 1978 byl Allen zatčen na mezinárodním letišti (Kalamazoo-Battle Creek International Airport) za držení 0,7 kilogramu kokainu. Následně podal zprávu o dalších dealerech drog výměnou za snížení možného doživotního vězení na tři až sedm let, z kterých si odpykal 28 měsíců ve federálním nápravném zařízení (Sandstone, stát Minnesota).
Byl ženatý s Laurou Deibelovou od 7. dubna 1984 do jejich rozvodu v roce 2003; mají dceru Katherine (* 1989). 7. října 2006 se v Grand Lake oženil s herečkou Jane Hajdukovou.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Tim Allen (3)

TOP 5 nejvýdělečnějších filmů od Pixaru

10.06.2024 - Na první pohled se může zdát, že jsou animované filmy od Pixaru jen milými pohádkami pro děti, kterým jde jen o to přinášet radost těm nejmenším.

5 nejlepších filmových parodií

28.07.2018 - Nedávno jsme vám přinesli žebříček pěti nejhorších filmových parodií, ale abychom vám ukázali, že má každá mince dvě strany, dnes vám představíme pět těch nejpovedenějších.

7 slavných herců, kteří se dopustili zločinů

13.04.2018 - Sláva je vrtkavá dáma a lidem, kteří ji rychle nabydou, může velmi snadno vlézt do hlavy. To je pak přiměje páchat věci, které by je jinak ani nenapadly.

Všechny články o Tim Allen (3) »
TOPlist