Summer Glau

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herečka

Věk: 36 let

Datum narození: 24.07. 1981

Výška: 169 cm

Hodnocení Summer Glau

Přitažlivost
89% (24 hlasů) 6228.místo
Talent
89% (21 hlasů) 8843.místo
Inteligence
93% (17 hlasů) 5167.místo
Vtipnost
91% (19 hlasů) 5234.místo

Fotky Summer Glau (107)

Summer Glau nahé fotky (2)

Životopis Summer Glau Upravit životopis

Summer Lyn Glau (* 24. července 1981, San Antonio, Texas, USA) je americká herečka a tanečnice.

Biografie

I když vyrůstala blízko mexických hranic, nemá latinské kořeny. Její předkové pocházejí z Německa, Irska a Skotska. Má dvě mladší sestry, Christie a Kaitlin. Její matka je učitelka a otec pracuje jako generální dodavatel.

Ve věku pěti let začala tancovat. Cítila se lépe, když mohla předvádět své umění bez toho aby mluvila. Tancovala díky stipendiu, doma ji také několik let trénovala máma Mari, takže tancovala neustále. Trénovala a vystupovala jako klasická baletka, zkoušela také tango a flamenco. Po dobu teenagerské kariéry vystupovala v Majestic Theatre v přestaveních jako Le bourgeois Gentilhomme, The Happy Widow, Peer Gynt or Paint Your Wagon.

Tancovala až do nepříjemného zranění nohy, které si vyžádalo určitou dobu léčení. Po dobu doléčování navštívila příbuzné v Los Angeles a pří této příležitosti si vyzkoušela svoji první roli. Krátce na to, učinila rozhodnutí přestěhovat se do Los Angeles a pracovat jako herečka a tanečnice.

Svoji první televizní roli obdržela v dnes už klasickém seriálu Josse Whedona Angel, sice jen vedlejší, ale už zde ukázala svůj herecký talent a taktéž zužitkovala roky baletního výcviku. Krátce na to ji Whedon obsadil do své nové epické sci-fi/western série Firefly jako velmi traumatizovanou River Tam. Když byla série zrušena objevila se ve více známých seriálech jako Odložené případy, CSI a 4400.

Díky obrovskému úspěchu prodeje DVD boxu série Firefly a velké podpoře svých fanoušků, vzniklo roku 2005 pokračování pod názvem Serenity. Zde si zopakovala "svoji" River Tam a dostala zde několikanásobně víc prostoru. Kvůli filmu musela projít 6 měsíčním výcvikem. Díky svému tanečnímu nadání a úžasné flexibilitě byl vymyšlen nový bojový styl přímo pro ni. 90 % kaskadérských kousků zvládla sama. Za tuto roli obdržela Saturn Award (nejlepší herečka ve vedlejší roli) a SFX Award (nejlepší herečka).

V roce 2006 hrála hlavní úlohy ve dvou odlišných filmech. Nejprve dceru Vincenta Ventresca v sci-fi komedii Mamut, kde bojovala proti mimozemšťany infikovaném mamutovi. Snímek byl natáčen v Louisianě a Bukurešti. Později hrála ve dvojnici s Miky Boreem v hororu Initiation of Sarah (remake hororu z roku 1979). Za obě dvě role byla kritikou oceněna a v roce 2007 byly tyto filmy vydány na DVD.

V tom samém roce ztvárnila postavu schizofrenické Tess Doerner v třetí sérii známého televizního seriálu 4400. Její postava se pěkně rozvíjela, takže jsme mohli vidět víc z jejího hereckého umění. Jako „Crystal Burns“ účinkovala v druhé sérii seriálu Jednotka zvláštního určení. Po dobu šesti epizod v této pro ni odlišné úloze opět poodhalila něco nového ze svého nadání. Vystupoval zde i její skutečný přítel, texaský herec Daniel Wisler, který byl jejím přítelem i v seriálu.

V roce 2007 se opět vrátila na několik epizod do seriálu 4400 a poté začala pracovat na seriálu Terminátor: Příběh Sáry Connorové, který měl premiéru 13. ledna 2008. Hraje zde roli Cameron Phillips, infiltrační Terminátorky, která byla odeslána zpět z budoucnosti k ochraně Johna Connora a Sáry Connorové před Skynetem. Za tuto roli získala Saturn Award a byla nominována na Scream Award. Sedmý díl první série, The Demon Hand, také obsahoval několik scén, ve kterých jako Cameron tančí balet. V roce 2009 také zahrála sama sebe v epizodě "The Terminator Decoupling" v druhé sezóně komedie CBS The Big Bang Theory.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Summer Glau (1)

Krásná Summer Glau - focení pro magazín Esquire

04.03.2011 - Tak tato půvabná americká herečka ztvárnila mimo jiné i chladně přemýšlejícího kyborga.

Všechny články o Summer Glau (1) »
TOPlist