Steve Harris

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, producent, Baskytarista, skladatel

Věk: 64 let

Datum narození: 12.03. 1956

Místo narození: USA, Chicago, Illinois, Londýn, Anglie, Leytonstone

Výška: 174 cm

Člen skupiny: Iron Maiden, Archive

Žánry: britská , heavy metal , 80-tá léta , legendární , textaři

Hodnocení Steve Harris

Přitažlivost
65% (6 hlasů) 12586.místo
Talent
74% (7 hlasů) 12802.místo
Inteligence
70% (6 hlasů) 12351.místo
Vtipnost
60% (5 hlasů) 13086.místo

Fotky Steve Harris (38)

Videoklipy Steve Harris (10)

Písně Steve Harris (60)

Všechny písně Steve Harris (60) »

Diskografie Steve Harris (2)

Zaum (Released: 2 Jul 2011)
Northwestern Sky (Released: 27 Sep 2005)
Celá diskografie Steve Harris (2) »

Životopis Steve Harris Upravit životopis

Steve Harris (* 12. března 1956 v londýnské čtvrti Leytonstone, Spojené království) je baskytarista a hlavní skladatel heavymetalové skupiny Iron Maiden, kterou založil jako teenager roku 1975. Pouze on a kytarista Dave Murray se objevili na všech albech skupiny. Na jeho tvorbu měli největší vliv baskytaristi jako Geezer Butler z Black Sabbath, Chris Squire z kapely Yes, John Entwistle z The Who a mnoho dalších.

Jako malý hrál fotbal za West Ham, ale ve svých 17 letech začal hrát na basovou kytaru jako samouk, kdy za 40 liber sehnal Fender Precision Bass. Nyní patří k těm nejlepším basákům heavy metalu. Je také skladatel a textař skupiny Iron Maiden. Mezi jeho nejlepší skladby patří např. Rime of the Ancient Mariner ve které si vystřihl jedno z nejlepších sól co může být. Steve nikdy od kapely neodešel. Po návratu Dickinsona (99) znovu začal produkovat a skládat a vznikly z toho nové hity skupiny jako např. The Wickerman, Dance of the Death nebo The Legacy z alba A Matter of Life and Death (2006).

On sám krátce po vydaní alba Virtual XI řekl:

„Je zvláštní, jak to funguje. Lidé si myslí, že říkám jen to, co je třeba opravit, ale ve skutečnosti je to jinak. Ano, často přijdeme s nějakými novými písněmi, které jsem napsal sám – protože toto je můj život. Ale vždy se pokouším každého povzbudit, aby také přišel s něčím novým. Bylo by to velmi sobecké, kdyby jsem po celou tu dobu psal všechno jen sám. A mít tu lidi jako v minulosti Paula Di'Anna a Adriana, to všecko pomohlo dostat skupinu do jiného hudebního směřování a dosáhnout spolu skutečně výborných výsledků.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Steve Harris (0)

Všechny články o Steve Harris (0) »
TOPlist