Steed Malbranque

profil
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Sportovec, Fotbalista

Věk: 40 let

Datum narození: 6.01. 1980

Místo narození: Belgie, Mouscron

Hodnocení Steed Malbranque

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Steed Malbranque (0)

Životopis Steed Malbranque Upravit životopis

Steed Malbranque (* 6. ledna 1980, Mouscron, Belgie) je francouzský profesionální fotbalista nyní hrající za AFC Sunderland. Jeho obvyklý post je ofenzivní, případně krajní záložník.

Malbranque, již se zkušenostmi z francouzských mládežnických výběrů, debutoval ve svých 18 letech za Olympique Lyon, za který odehrál celkem 96 zápasů, včetně účasti v Lize mistrů.

V roce 2001 přestoupil do anglického Fulhamu, za který nastřílel ve své první sezoně v Premier league úctyhodných 10 gólů. Stal se oporou týmu a v sezoně 2002-03 mu byla nabídnuta nominace do belgického národního týmu, kterou však odmítl s tím, že chce reprezentovat Francii.

Na konci sezony 2005-06 se nedohodl s vedením Fulhamu na prodloužení kontraktu, a tak se přesunul do rovněž londýnského Tottenhamu Hotspur, se kterým vyhrál v sezoně 2007-08 anglický Carling Cup. Se svými stodvaasedmdesáti starty za Fulham se stal jednou z uznávaných osobností klubu, která nejednou pomohla k záchraně první ligy.

V létě 2008 se v Tottenhamu událo spoustu změn v kádru a tak se Malbranque, spolu s Teemu Tainiem a Pascalem Chimbondou stěhoval do Sunderlandu. Od sezony 08-09 tedy bude hájit barvy Black Cats.

Steed Malbranque byl již jednou povolán do Francouzské reprezentace, na svůj první start v seniorském týmu však stále čeká.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Steed Malbranque (0)

Všechny články o Steed Malbranque (0) »
TOPlist