Stana Katic

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 3 názory

Povolání: Herečka

Věk: 42 let

Datum narození: 26.04. 1978

Místo narození: Ontario, Kanada, Hamilton

Výška: 175 cm

Hodnocení Stana Katic

Přitažlivost
90% (127 hlasů) 4027.místo
Talent
90% (92 hlasů) 8586.místo
Inteligence
89% (87 hlasů) 7862.místo
Vtipnost
90% (86 hlasů) 7077.místo

Fotky Stana Katic (61)

Stana Katic nahá ve filmech (1)

Životopis Stana Katic Upravit životopis

Stana Katić (26. dubna 1978, Hamilton, Ontario) je kanadská filmová a televizní herečka a pěvkyně–mezzosopranistka žijící ve Spojených státech. V současnosti je známá především díky roli v televizním seriálu Castle (2009) na stanici American Broadcasting Company .

Osobní život

Mládí

Narodila se jako Stana Jacqueline Katić v kanadském Hamiltonu (Ontario) chorvatským rodičům, kteří emigrovali ze Socialistické federativní republiky Jugoslávie. S rodiči se usadila v illinoiském městě Aurora. Následně se rodina několikrát stěhovala mezi Spojenými státy a její rodnou Kanadou. Poté co v roce 1996 ukončila střední školu West Aurora High School, pokračovala ve studiu herectví na chicagské Goodman School of Drama.

Mimo angličtiny hovoří italsky, francouzsky a chorvatsky.

Herecká kariéra

Jako herečka ztvárnila role Hany Gitelmanové v seriálu Hrdinové, Collette Stengerové v seriálu 24 hodin (5 sezón) nebo Jenny ve filmu Chuť lásky, v němž si zahrála po boku Morgana Freemana. Také vytvořila postavy Morgensternové ve snímku Franka Millera Spirit, Corinne Veneauové v bondovce Quantum of Solace nebo Simone Renoirové ve třetím pokračování Flynn Carson: Kletba Jidášova kalichu.

V srpnu 2008 televizní stanice ABC ohlásila uvedení nového seriálu Castle, kde získala jednu z hlavních rolí Kate Beckettové. Ve stejném roce také založila vlastní produkční společnost Sine Timore Productions. Název v latině znamená „beze strachu“."

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Stana Katic (0)

Všechny články o Stana Katic (0) »
TOPlist