Souad Massi

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvačka, skladatelka, kytaristka

Věk: 46 let

Datum narození: 23.08. 1972

Žánry: folk , autoři vlastních písní , světová , africká , etnická

Hodnocení Souad Massi

Přitažlivost
70% (1 hlasů) 11981.místo
Talent
60% (1 hlasů) 13952.místo
Inteligence
60% (1 hlasů) 13285.místo
Vtipnost
60% (1 hlasů) 13051.místo

Fotky Souad Massi (30)

Videoklipy Souad Massi (48)

Písně Souad Massi (53)

Všechny písně Souad Massi (53) »

Diskografie Souad Massi (6)

Raoui ( 11 Dec 2006)
Deb ( 7 Apr 2008)
Mesk Elil ( 4 Dec 2006)
Celá diskografie Souad Massi (6) »

Životopis Souad Massi Upravit životopis

Souad Massi (* 23. srpna 1972, Kabýlie, Alžírsko) je ve Francii žijící alžírská skladatelka, zpěvačka a kytaristka kabylského původu. Svou kariéru zahájila v alžírské rockové hudební skupině Atakor, s níž vystupovala několik let. Po sérii výhrůžek smrtí však v roce 1999 opustila Alžírsko a odstěhovala se do Paříže ve Francii. Účast na koncertu Femmes d'Algerie, který se konal v roce 1999 v Paříži, jí přinesla nahrávací smlouvu s vydavatelstvím Island Records. Massi zpívá arabsky, francouzsky, někdy i anglicky či kabylsky. V její tvorbě se prolíná hudba arabská s vlivy americké rockové i country hudby, portugalského fada i španělského flamenca.

Život a kariéra

Začátky

Massi se narodila v Algiers v Alžírsku do chudé rodiny jako sedmé dítě. Již v raném věku se začala věnovat zpěvu a hře na kytaru, povzbuzována svým starším bratrem. Později se zpěvačka inspirovala také flamencem a americkou lidovou a country hudbou, což se pak také projevilo v jejích skladbách. V sedmnácti letech začala vystupovat se skupinou hrající flamenco, po krátkém čase ji ale opustila.

Začátkem roku 1990 se Massi přidala k politicky angažované rockové skupině Atakor ovlivněné rockovými baladami skupin jako Led Zeppelin a U2. S Atakorem vystupovala sedm let, během kterých skupina vydala úspěšné hudební album a natočila dvě populární hudební videa. Skupina však byla pro svou rostoucí popularitu a politické názory perzekuována a zpěvačce bylo vyhrožováno smrtí. V roce 1999 byla Souad Massi pozvána do Francie na hudební festival Femmes d’Algérie. Po úspěšném vystoupení na festivalu se Massi rozhodla již ve Francii zůstat.

Sólová dráha

Vystoupení na festivalu Femmes d’Algérie přineslo zpěvačce kontrakt u společnosti Island Records, kde také vydala v červnu 2001 své debutové album Raoui, které bývá srovnáváno s americkou folkovou hudbou 60. let. Převážně francouzsky a arabsky zpívané album mělo úspěch u kritiky i u posluchačů. Následující rok bylo album nominováno na cenu v kategorii „Best Newcomer“ BBC Radia 3.

V roce 2003 vydala Massi druhé album s názvem Deb. Album, spíše lyrické než politicky angažované, se stalo celosvětově jedním z nejúspěšnějších alb severoafrických umělců. O tři roky později vydává Massi své třetí album, Mesk Elil. Na převážně opět lyrickém albu doprovodili zpěvačku v duetech Daby Toure and Rabah Khalfa.

Souad Massi vystupovala i v České republice. 11. listopadu 2006 se konal v Praze v paláci Akropolis koncert v rámci celosvětového turné při vydání alba Mesk Elil.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Souad Massi (1)

Na pražské Štvanici se o víkendu koná festival world music Respect!

10.06.2011 - V sobotu a v neděli se na pražském ostrově uskuteční 14. ročník Festivalu Respect!

Všechny články o Souad Massi (1) »
TOPlist