Snoop Dogg

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 3 fanoušci
Nesnáším
3 antifanoušci
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Zpěvák, Režisér, Rapper

Věk: 51 let

Datum narození: 20.10. 1971

Výška: 192 cm

Člen skupiny: 213, Tha Eastsidaz

Žánry: rap , taneční , emo , gangsterský rap , g-funk

Hodnocení Snoop Dogg

Přitažlivost
84% (7 hlasů) 8187.místo
Talent
95% (11 hlasů) 4791.místo
Inteligence
88% (9 hlasů) 8296.místo
Vtipnost
94% (12 hlasů) 3922.místo

Fotky Snoop Dogg (330)

Videoklipy Snoop Dogg (378)

Písně Snoop Dogg (470)

Všechny písně Snoop Dogg (470) »

Diskografie Snoop Dogg (37)

Životopis Snoop Dogg Upravit životopis

Cordoraz Calvin Broadus (* 20. října 1971 Long Beach, Kalifornie, USA), spíše známý jako Snoop Doggy Dogg nebo Snoop Dogg je americký rapper 12x nominovaný na cenu Grammy, producent a herec. Proslul slangovým přidáváním koncovky -izzle.

Kořeny

Narodil se na počátku sedmdesátých let na Long Beach, stát Kalifornie. Ponechal si příjmení své matky (Beverly Broadusové), jelikož jeho otec (Vernall Varnado), veterán z Vietnamské války a zpěvák, opustil rodinu, když Calvinovi byly tři měsíce. Jako malý se věnoval sborovému kostelnímu zpěvu a hraní na klavír. V šesté třídě začal rapovat. Přezdívku Snoopy získal od členů své rodiny, kteří mu tak říkali, jelikož jako malý byl této oblíbené dětské postavičce podobný. Po absolvování střední školy byl na půl roku uvězněn kvůli držení kokainu. Jako dospívající byl členem černošského gangu Crips.

Raná kariéra

Ve dvaceti letech, spolu se svými bratranci Nate Doggem a Lil 1/2 Dead a kamarádem Warrenem G, založili skupinu 213 a začali nahrávat demo album. Tato nahrávka se dostala k již tehdy slavnému producentovi Dr. Dremu, který je poté kontaktoval. Nejvíc ho oslovil právě Snoop Dogg. Bývalý člen skupiny N.W.A - The D.O.C. jej poté naučil, jak má komponovat texty a vytvářet refrény.

Cesta na vrchol

V roce 1992 podepsal smlouvu, již pod svým novým jménem Snoop Doggy Dogg, se společností Death Row Records a ihned začal spolupracovat s Dr. Drem. Nejdříve na soundtracku k filmu Deep Cover a poté na prvním sólovém albu Dr. Dre The Chronic. Hned na to spolupracuje s další skupinou pod Death Row - Tha Dogg Pound. Tato propagace vedla v roce 1993 k obrovskému úspěchu jeho vlastního sóla Doggystyle. Kritika opěvovala Snoopův hlas a jedinečnost, a ostatní jeho styl. Zvláště na počátku se věnoval podžánru G-Funk, a poté stylu Gangsta rap, což mu vydrželo víceméně dodnes. V devadesátých letech 20. století stihl spolupracovat se všemi velkými jmény hip-hopu západního pobřeží, např. i s 2Pacem.

Murder Was the Case (1994) je první film, ve kterém hrál. Jedná se o krátký snímek o jeho vlastní fiktivní smrti a následném vzkříšení po podepsání smlouvy s ďáblem. K filmu byl vydán i soundtrack. Druhé album Tha Doggfather (1996) odráželo vyhrocené chvíle devadesátých let 20. století v černošské komunitě. Nicméně Snoop volí jemnou formu sdělení a to se nelíbí jeho fanouškům. Rapper reaguje na smrt 2Paca, vydírání šéfa labelu Suge Knighta a opuštění labelu Dr. Drem kvůli nejasnostem ohledně smlouvy. Album již nemělo takový úspěch jako debutové a Snoop po hádce s vedením opouští Death Row Records. V roce 1997 se oženil se svou školní láskou Shante Taylor, v roce 2004 se sní rozvedl, k překvapení všech se však v roce 2008 znovu vzali.

Po odchodu z Death Row, podepsal smlouvu u labelu rappera Master P - No Limit Records a u této společnosti vydal tři alba, jichž se prodalo dohromady okolo pěti milionů. Jde o alba: Da Game Is to Be Sold, Not to Be Told (1998), No Limit Top Dogg (1999) a Tha Last Meal (2000). V roce 2001 vydal svou autobiografii Tha Doggfather. Rok na to nahrál album u společnosti Priority Records nazvané Paid tha Cost to Be da Bo$$, kterého se prodalo přes milion kusů. Právě na tomto albu začíná Snoop se stylem Pimp rap (pasácký rap).

V roce 2004 opět změnil label, tentokrát zakotvil u Geffen Records, kde vydal téměř 2x platinové album R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece, na kterém spolupracoval s rappery z celých Spojených států, jako jsou Pharrell, Nelly, Lil Jon a 50 Cent, ale např. i zpěvák Justin Timberlake nebo skupina Bee Gees. Poté se Snoop spojil s Warrenem G a Nate Doggem, aby znovu oživili skupinu 213, s kterou poté vydal album The Hard Way. V roce 2005 se objevil s dalšími rappery v klipu k písni metalové skupiny Korn.

Současnost

V roce 2006 vydal disstrack Real Talk, který směřoval na Arnolda Schwarzeneggera, jakožto guvernéra Kalifornie, který zamítl odložení popravy zakládajícího člena gangu Crips - Stanleyho Williamse. Poté spolupracoval s dalšími rappery na jejich albech, mezi ně patří: Ice Cube, Coolio, Too $hort a Tha Dogg Pound. V listopadu 2006 vydal album Tha Blue Carpet Treatment, které ve všeobecném trendu zaznamenalo pokles prodejů a stalo se jen zlatým. Album vyjadřuje Snoopovy pocity ohledně gangu Crips, na albu hostuje Akon, R. Kelly, Damian Marley nebo The Game.

V roce 2007, jako první umělec vůbec, vydal píseň jako vyzváněcí melodii dříve, než ji vydá jako single. Hned na to je pozván na benefiční koncert Live Earth v Hamburku.

Rok 2008 byl ve znamení očekávaného alba Ego Trippin', kterého se však prodalo jen něco okolo 400 000 kusů v USA. Snoop si na albu vyzkoušel novinku autotune, kterou proslavil zpěvák T-Pain. V roce 2009 vydal své desáté studiové album nazvané Malice N Wonderland, kterým zaznamenal nejmenší prodeje v kariéře, na albu hostovali zpěváci The-Dream, R. Kelly, Jazmine Sullivan a rappeři Pharrell Williams, Lil Jon a Soulja Boy. V roce 2010 vytvořil Snoop spolupráci se skupinou Gorillaz pro jejich nové album. Také vydal re-edici alba Malice N Wonderland nazvanou More Malice, která obsahovala remixy a několik nových písní, ale ani tato re-edice se nesetkala s komerčním úspěchem.

V březnu 2011 vydal své jedenácté album nazvané Doggumentary. Album uvádí nepříliš úspěšný singl "Boom" (ft. T-Pain). Na albu budou hostují R. Kelly, Young Jeezy, Kanye West, Wiz Khalifa, E-40, Gorillaz, John Legend a další. Umístilo se na 8. příčce žebříčku Billboard 200 s 50 000 prodanými kusy v první týden prodeje v USA. Dosud se alba prodalo okolo 90 000 kusů.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Snoop Dogg (11)

5 nejšílenějších filmových večírků

31.12.2018 - Konec roku je vždy důvodem k oslavě.

Snoop Dogg zatčen ve Švédsku! A zase kvůli marihuaně!

01.08.2015 - Americký rapper Snoop Dogg je svou láskou k marihuaně velmi dobře znám. Bohužel na ni v zemi tak asketické a s velmi záporným oficiálním vztahem nejenom k alkoholu, ale i dalším laskominám, nepěkně dojel!

Snoop Dogg pozval v Austrálii na jointa místní hasiče!

27.01.2014 - Rapperova obliba v kouření marihuany sepnula požární hlásič na hotelovém pokoji.

Scary Movie 5: Další pokračování hororových parodií!

03.05.2013 - Hlavním terčem čtvrtého pokračování populární série jsou úspěšné "dokumentární" horory a lá Paranormal Activity!

Snoop Doog propadl rastafariánství - bude z něj Snoop Lion!

03.08.2012 - Americký rapper zjistil, že je reinkarnací Boba Marleyho, a tak musel chtě nechtě změnit jméno!

Snoop Dogg dostal na dva roky zákaz vstupu do Norska!

30.07.2012 - Americký rapper brečí - celá dvě léta se nepokochá pohledem na severské fjordy!

Všechny články o Snoop Dogg (11) »
TOPlist